ArşivGündemManşet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden komedi gibi skandal! Sarıgazi’yi ilçe yaptılar!

ibb79

İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabında komedi gibi bir skandala imza attı.  Büyükşehir Belediyesi’nin @ibbPR isimli hesabından atılan bir twitte, İstanbul’a gerçekte ilçe olmayan Sarıgazi adında hayali bir ilçe daha eklendi. Rezalet Sarıyer Gazetesi’nin uyarısından sonra düzeltildi.

***

KILIÇDAROĞLU İLE DALGA GEÇMİŞLERDİ!

Bu durum geçmişte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kağıthane yerine yanlışlıkla Kağıttepe demesini hatırlattı. AKP’liler bu isim karışıklığı nedeniyle uzun süre CHP’liler ve Kılıçdaroğlu ile dalga geçmişlerdi. Şimdi ise AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu skandal 2. Kağıttepe vakası olarak değerlendirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bu rezaleti sosyal medyada da espri konusu oldu.

SARIYER GAZETESİ UYARDI HATA HEMEN DÜZELTİLDİ

Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun söz konusu twitte “Sarıgazi diye bir ilçeyi şimdi masa başında sizler kurdunuz sanırım. Bu kastettiğinz yer SULTANGAZİ olmasın sakın 🙂  şeklinde yanıt atmasından sonra Beyaz Masa’dan “Yaşanan aksaklık için özür dileriz” şeklinde karşı cevap geldi. Bu mesajdan sonra da Sarıgazi ilçesi jet hızıyla Sultangazi olarak düzeltildi.

ibb78-1

HATAYI BÖYLE DÜZELTTİLER

***

ibb77psd

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir