ArşivManşet

İstinye Arazisine 3,67 milyar TL teklif

EMLAK KONUT

Emlak Konut GYO, İstinye arsa satışı ihalesinde en yüksek teklifin 3.67 milyar liralık “arsa satışı karşılığı satış toplam geliri” ile Tahincioğlu Gayrimenkul – Tahincioğlu Yapı ve Nida İnşaat ortaklığı tarafından verildiğini duyurdu

Emlak konut GYO’dan Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Sarıyer İstinye arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesinin ikinci oturumuna gelen en yüksek teklif 3.67 milyar lira olurken; arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 1.88 milyar lira, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı ise yüzde 51.1 olarak oluştu. Açıklamada, tekliflerin değerlendirme aşamasında olduğu ifade edildi.

En yüksek bedel

Tahincioğlu yaptığı yazılı açıklamada, ‘Emlak Konut GYO’nun bugüne kadar düzenlediği bütün ihaleler içinde en yüksek arsa satış bedeli olan 1 milyar 876 milyon 392 bin liralık teklifle ihaleyi kazandıklarını duyurdu.

Otel yapacak

Tahincioğlu açıklamasında, “İstinye Bayırı’nda yer alan yaklaşık 158 bin 500 metrekarelik araziyi, az katlı yapılardan oluşan yeşile ve çevreye saygılı otel ve apart otel projesi ile değerlendirmeyi planlamaktayız. Çalışmalarına derhal başlayacağımız projemizin 48 dönümlük bölümü boğaza nazır park, yeşil alan ve spor alanı olarak değerlendirilecektir” denildi.

MİLLİYET

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler