ArşivGündemManşet

KASTAMONULULAR, KÖŞEM RESTORAN’DA BULUŞTU!

kastamonu1 (16)

***

Kastamonu Kültür Turizm ve Yardımlaşma Derneği‘nin Büyükdere’deki Köşem Restoran’da verdiği kahvaltı dev bir buluşmaya ve şölene sahne oldu. Eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu, Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar gibi isimlerin de katıldığı kahvaltıda, aynı dernekte görev alan AK Partili Meclis Üyesi Saim Kain ile CHP’li meclis üyesi Ali Görgülüer hep birlikte sahneye çıkıp dostluk mesajları verdi.

 ***

Nüfus itibariyle Sarıyer’de ilk üçte yer alan Kastamonulular, Sarıyer Büyükdere’deki Köşem Restoran’da ilçe protokolüne ve hemşehrilerine pazar kahvaltısı verdi. Kahvaltıya MHP İstanbul Milletvekili aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Murat Başesgioğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Belediye Meclis Üyeleri Oktay Aksu, Ali Görgülüer, Saim Kain ve çok sayıda dernek yöneticisi ile üyeler katıldı.

MECLİS ÜYELERİ EL ELE TUTUŞUP DOSTLUK MESAJI VERDİLER

Sarıyer siyasetinin yakından tanınan isimlerinden Refik Kesek‘in organizasyonuyla yakından ilgilendiği kahvaltıda, bir de sürpriz yaşandı. Sarıyer Belediye Meclisi’nin AK Partili üyesi Saim Kain ile CHP’li üyesi Ali Görgülüer beraber yönetiminde bulundukları dernek temsilcileriyle birlikte sahneye çıkarak el ele tutuştu ve hep birlikte birlik mesajı verdi. Dernek yöneticileriyle beraber sahneye çıkan iki meclis üyesi farklı partilerden de olsalar hemşericilik ve dostluk bağlarıyla aynı sivil toplum kuruluşunda ortak görev alabileceklerini herkese gösterdiler.

BAŞESGİOĞLU; “HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

kastamonu1 (7)

Kahvaltıda söz alan Eski Bakan ve İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu “Bu güzel buluşmayı organize eden tüm hemşerilerime ve dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizler birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir mesele yoktur” diye konuştu.

REFİK KESEK İSTEDİ, ŞÜKRÜ GENÇ “TAMAM” DEDİ

kastamonu1 (18)

Kahvaltıda bir de ilginç diyalog yaşandı. Dernek yönetiminde bulunan Refik Kesek, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e derneğin yapımı konusunda kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kesek sözlerine şöyle devam etti; “Sayın Başkanımız sağolsunlar bize sahip çıktı. Sarıyer Halk Eğitim Müdürlüğümüzün arkasındaki otoparkın yanında depo tarzında bir yeri dernek olarak kiralamıştık. Ancak burası tabiri caizse sadece dört duvardan oluşuyordu. Ortada dernek olabilecek bir oda yada bölüm yoktu. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’e ricacı olduk. Kendisi hemen talimatı verdi ve orada birkaç hafta içinde güzel bir yerimiz olacak. Ben Başkanımıza hem çok teşekkür ediyorum hem de buradan bir ricamızı iletiyorum. Sayın Başkanım binamız tamam bir de onun içindeki eşyaların temini konusunda sizden destek bekliyoruz”

Refik Kesek’in bu talebini gülümseyerek dinleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, “tamam, evet” diyerek kafasını salladı ve bu diyalog salondan büyük alkış aldı. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in verdiği söz, dernek yönetiminden ve salondakilerden büyük alkış aldı.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BİZ BULUNDUĞUMUZ DÖNEMİN EMANETÇİLERİYİZ”

kastamonu1 (1)

Kahvaltıda konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ‘’Sarıyer içinde ve dışında elimizden geldiğince yaşamı kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Biz içinde bulunduğumuz dönemin emanetçileriyiz. Aldığımız bu emaneti en iyi şekilde yeni nesile aktarmalıyız. Burada olmaktan gurur duyuyorum. Bir dernekte çalışmak çok zor ben de aynı yollardan geçtim, kolaylıklar diliyorum. Halk için, toplum için verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Kahvaltı sonrası dernek yöneticileri hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi ve program renkli görüntülere sahne oldu.

BAŞAK KARATAŞ /SARIYER GAZETESİ

kastamonu1 (2)

kastamonu1 (25)kastamonu1 (3)

kastamonu1 (20) kastamonu1 (8)

kastamonu1 (22)

kastamonu1 (23)

kastamonu1 (24)kastamonu1 (9) kastamonu1 (10)  kastamonu1 (12)   kastamonu1 (15)

kastamonu1 (21)

BAŞAK KARATAŞ /SARIYER GAZETESİ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler