ArşivManşet

Kilisede birliktelik yemeği

oruc-yemegi (1)

Büyükdere Srpots Hripsime Guys Kilisesi’nde Medz Bahk (Büyük Oruç) dönemindeki Ermeniler için verilen Arevakal yemeklerinin sonuncusu bugün gerçekleşti. Surp Hripsimyants Kilisesi ve mezarlığı vakfı tarafından, yaklaşan paskalya bayramı öncesi düzenlenen son oruç yemeğinde; Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Murat Karakaya, Sarıyer Belediye Meclis üyesi Hüseyin Coşkun ve Büyükdere Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı Kilise cemaati ile bir araya geldiler.

oruc-yemegi (3)

SARIYER GAZETESİ / ELİF ÖZGE YALÇIN 

Büyükdere Srpots Hripsime Guys Kilisesi cemaatiyle bir araya geldiği oruç yemeği öncesinde; Ermeni Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Süme, Baş Rahip Zakeos Ohanyan ve Kilise Papazı Der Şirvan Kahana Mürzyan ile sohbet eden Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, büyük oruç yemeğine davet edilmiş olamaktan ve orada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

oruc-yemegi (4)

“Camiler, cemevleri, havralar, kiliseler… dua edilen her yerde Allah vardır. Burası da sizin eviniz, Allahın evi, hoşgeldiniz” diyen Baş Rahip Zakeos Ohanyan, Medz Bahk(büyük Oruç) hakkında da bilgiler verdi.

murat-sume

Öte yandan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Murat Süme, Sarıyer Belediyesinin kiliseye yaptığı katkılardan bahsetti ve kilisede daha bir çok etkinlik gerçekleştirmek istediklerini, bu şekilde güzel birliktelikler ve buluşmalar sağlanacağını söyledi.

gursoy-osman-bilgin (5)

Oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşen Yemek sırasında  Konuşma yapan Gürsoy Osman Bilgin cemaate kendisini tanıtarak  “Değerli vakıf başkanımız Murat Bey böyle güzel bir etkinliğin olacağını haber verince  diğer programlarımızı bırakarak siz değerli vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi uygun bulduk. Sarıyer’imiz çok güzel bir ilçe bir yeri güzel yapan, orada yaşayan insanların güzelliğidir. Sarıyer de, bin bir çeşit rengin bir araya geldiği, herkesin gerçekten birbirine saygı ve sevgi gösterdiği bir yer. burada bulunan siz değerli kardeşlerimiz de Sarıyer’e çok önemli değerler katıyorsunuz bizler bunların bilincindeyiz ve sizlerle her zaman birlikte olmayı arzu ederiz. sizlerle bu sofrayı paylaştığım için büyük mutluluk duyuyorum, hepinizin orucu mübarek olsun ibadetleriniz kabul olsun” diye konuştu ve cemaatten büyük bir alkış aldı.

oruc-yemegi (7) oruc-yemegi (6) oruc-yemegi (5) gursoy-osman-bilgin (3) gursoy-osman-bilgin (2) oruc-yemegi (2)

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler