ArşivManşet Altı

Maslak 1453’te imzalar atıldı

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun en büyük projesi olan Maslak 1453’ten 2013 yılında iki kule satın alan Abduljawad Holding’in, The Ascott Limited ile yaptığı anlaşmanın imza töreni gerçekleştirildi

 

maslak1453

4 bin 681 konut ve 533 ticari alanla Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun en büyük projesi Ağaoğlu Maslak 1453’ün iki kulesini satın alan Abduljawad Holding, dünyanın en büyük rezidans işletmecisi The Ascott Limited ile anlaştı. Maslak 1453 ile Türkiye’ye adım atan şirket blokların işletmesini üstlenecek.

Ağaoğlu Maslak 1453’te gerçekleşen imza töreninde konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Gezi olaylarının yaşandığı dönemde Sudi Arabistan merkezli Abduljawad Holding’in kendilerine güvendiğini belirterek “O dönemde bize ve Türkiye’ye güvenerek Maslak 1453’ten 200 milyon dolarlık 2 blok aldı” dedi. Aynı şekilde 17 Aralık döneminde maddi ve manevi anlamda sıkıntı çekerken Suudi İşadamı Ehsaan Fareed Abduljawad’ın 80 milyon dolarlık alım yaparak yine kendilerine yardım ettiğini aktaran Ali Ağaoğlu, “Bu aynı zamanda hem bize hem de Türkiye’ye güven açısından son derece önemliydi” diye konuştu. Yabancılara konut satma imkanı sağlayan Mütekabiliyet Yasası’ndan sonra firma olarak Körfez’e ağırlık vermeye başladıklarını anlatan Ağaoğlu, bu süreçte yabancılara 1.5 milyar dolarlık gayrimenkul satışı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Ağaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu pazarlara yeni açılan bir firma için önemli bir başarı. Biz orada sadece projemizi değil Türkiye’nin tanıtımını da ön planda tutarak diğer firmaların da satışlarına katkıda bulunduk.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir