ArşivGündemManşet

MHP Armutlu seçim bürosu açılışında silahlar patladı: 3 yaralı

mhp

MHP’nin bugün Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Armutlu bölgesinde yaptığı seçim bürosu açılışı sırasında istenmeyen olaylar yaşandı. Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan’ın yaptığı açıklamaya göre açılış sırasında yoldan geçen mahalleli 3 genç, silahlı saldırıya uğradı ve bu gençlerden ikisi kafasından, diğeri ise ayağından vuruldu. MHP’lilerle tartıştıktan sonra silahla vurulan gençlerin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

ASLAN; “ORTAM GERGİN, MHP BÜROSU BENCE KAPATILSIN”

ALI HAYDAR ASLAN

Mahalleli 3 gencin silahla vurularak hastanelik edildiğini söyleyen Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan, saldırı olayının basına yanlış yansıtıldığını ve saldırıyı MHP’li bir grubun yaptığını söyledi. Bu olay nedeniyle mahallede ortamın gerginleştiğini söyleyen Muhtar Aslan şu açıklamayı yaptı; “MHP seçim bürosu hemen kapatılmalıdır. Mahallemizde 3 genç silahla vurularak hastanelik edilmiştir. Vurulan 3 gencimiz de Tokatlı aynı köyden. Gençlerin ikisi kafasından, diğeri ayağından vurulmuştur. Silahlı saldırıyı lanetliyoruz ve saldırıyı yapanların yakalanarak cezalandırılmalarını istiyoruz. Biz konuyla ilgili bir basın açıklaması yapacağız”

Öte yandan yaşanan olaylardan sonra mahallede yoğun güvenlik önlemleri alındı.

MAHALLEDEN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI

Bu arada yaşanan olaydan sonra mahalle halkı Armutlu meydanında toplanarak saldırıya tepki gösterdi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı protesto gösteresi sırasında aşağıdaki basın açıklaması yapıldı.  Yazılı açıklamada şöyle denildi;

Basına ve Kamuoyuna

Bugün mahallemizin hemen girişinde açılmış olan MHP seçim bürosu önünde bir silahlı saldırı olayı olmuştur. Seçim bürosunun önünden geçmekte olan ve mahallemizde yaşayan gençlerin gören MHP’liler gençlere silahla saldırmış ve 3 gencimizi canımızı yaralamıştır. 

Gençlerimizden birisi kafasını sıyıran kurşunla ölümden dönmüştür, Bir diğeri ise bacağından yaralanmış kurşun bacağına girip çıkmıştır. Silahla yaralanan iki gencimiz dışında bir üçüncü gencimizde bir grup kalabalık tarafından dövülmüş ve kafasından yaralanmıştır. Bu gençlerin üçünün de alevi olması dikkat çekicidir. Gezi ayaklanmasında olduğu gibi alevi canlarımız faşizmin hedefi haline gelmiştir. Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta, Gazi’de yaşananları unutmadık. Aynı oyunlar bugünde Armutlu’da sergilenmektedir. Daha fazla provokasyona gençlerimizin katledilmesine mahallemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bugün PİRSULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ ve ALMUS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Armutlu halkı olarak, bütün bu saldıranların sorumlularının bulunmasını ve MHP seçim bürosunun bugün derhal kapatılmasını talep ediyoruz.

 Tüm halkımızı da bu faşist saldırılara karşı birlik ve beraberliğe çağırıyoruz.

PİRSULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ ve ALMUS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

mhp1

MHP İSTANBUL İL BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Sarıyer’de partinin seçim irtibat bürosunun bulunduğu sokakta yaşanan olayla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

***

Açıklamada şöyle denildi: “Türkiye tarihin en önemli seçimine hızla giderken huzursuzluk çıkarmaya çalışan karanlık odaklar boş durmamaktadır.Özellikle seçimin güvenliğini sabote etmeyi amaçlamış terör örgütleri provakosyona yatırım yaparak karışıklığı ve kaosu tırmandırmak emelindedirler. Kan ve terör lobisi Milliyetçi Ülkücü Hareketi hedef alarak Türkiye’yi ve özelde İstanbul’u gerilim ve husumete mahkum etmeyi planlamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul’da soğukkanlılığını ve sağduyusunu her şartta muhafaza edecektir. Hiçbir saldırı sataşma ve kışkırtma yürüyüşümüzü bozamayacaktır. Sarıyer’de partimizi ve dava arkadaşlarımızı hedef alan hain saldırının herhangi bir sonuç doğurması da mümkün değildir. Terörü meslek edinmiş mihrakların tahrik ve tacizleri gayesine ulaşamayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi sokakta değil sandıkta olacaktır. Şunu da herkes anlamadır ki sabrımızı test etmeye kimse cüret etmemelidir  Milliyetçi Hareket Partisi’nin her oyunu bozmaya gücü yetecektir. Metanetimizi koruyarak kavga ve karmaşa planlayan çevrelere azami uyanıklılık göstererek her tuzağı aşacak her tezgahı faillerinin başına demokratik vasıtalarla geçireceğiz.”

mhp-sariyer4-1

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler