ArşivGündemManşet

Muhittin Terzi; “İmar konularındaki bilgi birikimlerimi meclise taşımak istiyorum”

muhittin terzi

 Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Muhittin Terzi gazetemizi ziyaret ederek projelerini anlattı. Terzi, meclise girmesi halinde imar ve mülkiyet sorunları konusunda çözüm önerileri sunacağını söyledi.

***

Sarıyer siyasetinin renkli ismi iş adamı Muhittin Terzi, AK Parti 2. Bölge’den milletvekili aday adayı oldu. Sarıyer Gazetesi’ni ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya, meclise girmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler veren Terzi, “İmar ve mülkiyet konularındaki bilgi birikimimi meclise taşımak istiyorum” diye konuştu.

30 Mart seçimlerinde AK Parti’den Sarıyer Belediye Başkan aday adayı olan Terzi, İstanbul’un en büyük sorununun imar olduğunun farkında olduğunu ve bu sorunu çözüme ulaştırmak için 40 yıllık bir inşaat mühendisi olarak elinden gelen tüm gayreti göstereceğini dile getirdi.

İkinci bölgedeki ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek kendilerinden destek istediğini de ifade eden Muhittin Terzi,  imar sorunlarıyla ilgili şunları söyledi; “1984 ile 2014 yılları arasında Sarıyer ilçemizde belediye seçimleri yapılıyor. 30 yılda Sarıyer’in imar sorununu seçilen başkanlar çözmediler. İmar sorunu artarak devam ediyor. İmar planlarının önündeki yasal sorunları kaldırmaya çalışmadılar. 2960 sayılı İstanbul Boğaziçi kanunu, bu kanuna bağlı imar yönetmenliği, Boğaz içi’nde yapılaşmaya engeldir. İnşaat mühendisi olarak İstanbul Boğaziçi kanunu değişikliği için hazırladığım dosyayı Ak Parti Milletvekillerine 2012 yılında verdim”

MUHİTTİN TERZİ KİMDİR?

muhittin-terzi

1943 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı. İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinden mezun oldu. 8 yıl Devlet memurluğu kadrolarında çalıştıktan sonra 1974 yılında istifa ederek ayrıldı. 1977 yılından beri Y.S.T Yapı Sanayi Ticaret Unvanı ile iş hayatına devam ediyor. Yaklaşık 40 yıllık mühendis olan Terzi, 30 Mart seçimlerinde Sarıyer’de AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler