ArşivGündemManşet

Mustafa Sarıgül, Sarıyer’de hesap sordu; “Sarıgül hiçbir şeyi unutmaz, her şeyin hesabını sorar”

mustafa-sarigul1 (4)

Şişli Eski Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, ön seçim sonrası ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Dün akşam, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Sarıgül, ön seçimde 18. sıradan çıktığı Sarıyer’de partililere hem sitem etti, hem de hesap sordu. Sarıgül; “Bana ön seçimde neden oy vermediniz? Sarıgül hiçbir şeyi unutmaz, her şeyin hesabını sorar“ diye konuştu.

 ***

SARIYER GAZETESİ/ BAŞAK KARATAŞ- BAŞAK KILAVUZ

mustafa-sarigul1 (7)

Şişli Belediyesi Eski Başkanı ve CHP 2. Bölge 9. sıra milletvekili adayı Mustafa Sarıgül, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda ziyaretinde partililere adeta hesap sordu. Sarıyer’deki ön seçimde 18. sırada kendisine yer bulabilen Sarıgül, ilçe ziyareti sırasında zaman zaman yaptığı sert sözlerle dikkat çekti. Kimi zaman gergin anların ve karşılıklı atışmaların yaşandığı ziyaret sırasında Sarıgül’ün sert üslubu dikkatlerden kaçmadı.

 “SARIGÜL, HİÇBİR ŞEYİ UNUTMAZ, HER ŞEYİN HESABINI SORAR”

İlçe Başkanlığı’na 1977 yılının Sarıyer eski ilçe başkanı Hikmez Öziş ile birlikte giren ve elini öperek söze başlayan Sarıgül, salondakilere seslendi. İlk sözü alan Öziş; “O zamanlar ben gençlik kolu başkanıydım. Sarıgül partimizi ileriye taşıyacak en önemli lokomotiftir’’ diye konuştu. Bu sırada Sarıgül ‘’ 9. sıradan aday olan lokomotif tabi ya tabi ‘’ diyerek sitemde bulundu. Sarıgül’ün sözleri üzerine salondan kahkaha ve alkış sesleri yükseldi. Sarıgül bu sırada masaya yumruğunu vurarak ‘’Burada CHP’nin bir tarihi var be Hikmet Abiyi tanıyan çıkmaz, yaşamamış ki… ‘’ dedi.

MUSTAFA SARIGÜL; “İNCİNSEN DE İNCİTME”

mustafa-sarigul1 (1)

Daha sonra kürsüye çıkan Mustafa Sarıgül; “Biz bizim gibi düşünmeyen insanları da kucaklamalıyız. İncinsen de incitme” diye konuştu.  Bu sırada İlçe Başkanı Mehmet Deniz’e dönerek “Duydunuz mu sayın başkanım, incitsen de incinmiyorum” diyerek haykırdı ve salondan alkış sesleri yükseldi. Sarıgül, ”Hayatımın hiçbir döneminde gücümü koltuğumdan almadım, gücümü önce Allah’tan sonra da halkımdan aldım.’’ şeklinde konuştu.

SARIGÜL; “18. SIRA VAY BE BÜYÜK BAŞARI”

“Ben milletvekili olmaya değil, partimi şahlandırmaya gidiyorum. 1977’deki Ecevit’in “Ne ezen, ne ezilen insanca hakça düzenini gerçekleştireceğiz” diyen Sarıgül, partililere sitem etmeyi ve hesap sormayı unutmadı. Sarıgül konuşması sırasında yanlışlıkla Sarıyer’de ön seçimden 28. sıradan çıktığını söylemesi üzerine, salondan “28 değil, 18” sesleri yükseldi. Bunu üzerine Sarıgül; “Vay be büyük başarı 18” diyerek karşılık verdi.

SARIGÜL, HİÇBİR ŞEYİ UNUTMAZ, HER ŞEYİN HESABINI SORAR

mustafa-sarigul1 (13)

“7 Haziran’a kadar dışa yönelik, 7 Haziran’dan sonra ise içe yönelik çalışma yapacağız” diyen Sarıgül, “Bana oy verenlere de oy vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Bana oy vermeyenlere özellikle teşekkür ediyorum. Beni 9. sıraya layık gördüler. Yarın bir gün mecliste vekiller ile görüşmek isteyen vatandaş bana 9. olarak gelecekler. Ben dokuzuncu konuşan olacağım. Bana oy verenler pişman olmayacaklar. Bana oy vermeyenler pişman olacaklar, ‘Sarıgül’e haksızlık ettik’ diyecekler” şeklinde konuştu.

Mustafa Sarıgül, “Sarıgül hiçbir şeyi unutmaz, her şeyin hesabını sorar” deyince salondaki bir partili “Ne yapacaksın başkan?” diye karşılık verdi, bunun üzerine salonda ortam bir anda gerildi.

SARIYER GAZETESİ/ BAŞAK KARATAŞ- BAŞAK KILAVUZ

mustafa-sarigul1 (5)

mustafa-sarigul1 (6)

mustafa-sarigul1 (9)

mustafa-sarigul1 (11)

mustafa-sarigul1 (12)

mustafa-sarigul1 (8)

mustafa-sarigul1 (2)

saadet-partisi-adaylari-1

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. SaYın başkanım sizin yolunuzu kimsenin gücü yetmeyece halk sizi seviyo yolun acık olsun sonunakadar yanıdayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler