ArşivGündemManşet

Mustafa Sarıgül: “Ben Ankara’ya AKP’den anahtarı almaya gidiyorum”

      mustafa-sarıgul (3)

İstanbul 2. Bölge milletvekili aday adayı Mustafa Sarıgül, 29 Mart’ta yapılacak ön seçim öncesi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Binaya alkışlarla giren Sarıgül, “Ben Ankara’ya AKP’den anahtarı almaya gidiyorum” dedi, toplantı sonrasında akşam yemeği verdiği misafirlerini de The Grand Tarabya Oteli’nde ağırladı.

***

SARIYER GAZETESİ/ ELİF ÖZGE YALÇIN

30 Mart seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 29 Mart’ta yapılacak ön seçim öncesi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan ve kendisi de ön seçime katılmaya hazırlanan Sarıgül, Büyükdere’deki ilçe binasına alkışlarla girdi. İlçe Başkanlığında gerçekleştirdiği toplantı öncesinde herkesle tokalaşıp selamlaşan Sarıgül, CHP’nin 7 Haziran seçimlerinden iktidar olarak çıkacağını, Ankara’ya AK Parti’den anahtarı almak için gitmek istediğini belirtti. Sarıgül konuşmasında şunları söyledi;

KUŞ SÜRÜLERİYLE UÇAR

“Emeğe saygı duyarsak başarı gelir yani partimize bir gün önce kaydolana bir gün sonra kaydolan saygı duymalıdır. Bunu sağladığımız andan itibaren başarı gelir, bütün ilçelerimizi dolaşıyorum. Ben 80 öncesi CHP gençlik kollarından başlayan bir yolculuktan geliyorum. O günün şartlarında nasıl başarı elde ettik biz? Birincisi lider, ikincisi kadro, üçüncüsü ise Ecevit vardı. Çok iyi bir kadro kurmuştu, lider çok iyi de olsa kadro yoksa bir şey yapamaz, kuş sürüleriyle uçar.

PARTİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE ÇALIŞTIM

Parlamentoda; meclis araştırmalarında, soru önergelerinde, kanun tekliflerinde, gündem dışı konuşmalarda, plan- bütçe komisyonunda partimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Bana parti içinde oy versin ya da vermesin, hep sen benim mücadele arkadaşımsın, sana nasıl yardımcı olurum diye sordum.

mustafa-sarıgul (1)

ÖNCE EVİN İÇİNİ HUZURLU HALE GETİRMELİYİZ

Ben Ankara’ya milletvekili olmaya gitmiyorum, milletvekilliği zaten yaptım. Ben Ankara’ya AKP’den anahtarı teslim, almaya gidiyorum. Bunu sağlayacağız, bunu sağlamanın en önemli yolu evin içini huzurlu hale getirmek. Karşınızda CHP mektebinden yetişmiş, gençlik kolu başkanlığı yapmış, ilçe başkanlığı yapmış, il başkanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış partinin her kademesine ön seçimle gelen bir kardeşiniz var. Çünkü ben haktan yana hukuktan yana adalet duygusundan yana ötekisi olmayan bir anlayışta CHP’mizi Ankara’da iktidar yapmak için yola çıktım.

ADAYLARIMIZ 1 YIL ÖNCEDEN BELLİ OLMALI

Genel başkana çok teşekkür ediyorum. Bana onurların en büyüğünü verdi. “Sarıgül nasıl istiyorsan, ben seninle parlamentoda çalışmak istiyorum” dedi. İstanbul’da biz 1 milyon 300 bin oylarımızı yükselttik ama unutmayın ki adaylarımız 1 yıl önceden belli olmalı. Böyle olmadığı zaman gerekli çalışmayı yapamıyoruz, tüzüğü inşallah değiştireceğiz, genel başkanla konuşuyorum.

Öte yandan Mustafa Sarıgül, ilçedeki toplantısından sonra Sarıyer’deki partililere ve ilçe protokolüne Grand Tarabya Oteli‘nde akşam yemeği verdi. Burada da bir konuşma yapan Sarıgül, davetlilerden büyük alkış aldı.

mustafa-sarıgul (2)

mustafa-sarigul1 (2) mustafa-sarigul1 (4) mustafa-sarigul1 (5) mustafa-sarigul1 (6)  mustafa-sarigul1 (1)sarıgül2

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler