ArşivGündemManşet

Paskalya Bayramı kutlandı!

paskalya (6)

Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi Cemaati, Paskalya Gününde bir araya geldi. Ermeniler, gerçekleştirilen ayinin ardından kilise bahçesinde kurulmuş olan sofrada paskalya lezzetleri eşliğinde bayramlaşıp sohbet ettiler.

***

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Semra Kartal, Sarıyer Belediyesi CHP’li meclis üyeleri Hüseyin Coşkun ve Hayrettin Dereli, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı da kiliseyi ziyaret ederek cemaatin paskalya bayramlarını kutladılar.

   

paskalya (4)

SARIYER GAZETESİ / ELİF ÖZGE YALÇIN

Hıristiyanların en önemli dini bayramlarından biri olan paskalya, Büyükdere Mahallesi Çayırbaşı Caddesi’ndeki Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesinde dün(Pazar) kutlandı. Gerçekleştirilen ayin sonrasında cemaat renkli paskalya yumurtalarının süslediği kilise bahçesindeki ikramlar eşliğinde bayramlaşıp sohbet ettiler.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Semra Kartal, Sarıyer Belediyesi CHP’li meclis üyeleri Hüseyin Coşkun ve Hayrettin Dereli, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı da kiliseyi ziyaret ederek cemaatle biraraya gelerek  paskalya bayramlarını kutladılar.

 paskalya (3) paskalya (2) paskalya (10) paskalya (8) paskalya (1) paskalya (5) semra-kartal huseyin-cosgun hayrettin-dereli

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler