ArşivGündemManşet

Sarıyer Merkez’de kurulmak istenen baz istasyonu vatandaşları çileden çıkardı! Resmi makamlara şikayet yağıyor!

baz1 baz2 baz3

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

Halkın sağlığına zarar verdiği için büyük tepki çeken baz istasyonları Sarıyer’de bir kez daha tepkiye neden oldu. Sarıyer Merkez’de UCZ Market’in yanında bulunan Sayısal Loto bayisinin çatı katına yerleştirilmek istenen baz istasyonu vatandaşları ayağa kaldırdı. Türbe Çeşme Sokak’taki esnaflar başta olmak üzere bölgede evleri bulunan Sarıyerliler resmi makamları şikayet yağmuruna tuttu.

BACA GÖRÜNÜMLÜ BAZ İSTASYONU

Dün (Pazar) öğle saatlerinde binanın çatısına çıkan ve baca görünümlü demir kaplama yapan işçiler, ilk çalışmalarını tamamladıktan sonra binadan ayrıldı. Durumun fark edilmesi üzerine bölgedeki dükkan sahipleri ve esnaflar duruma tepki gösterdi. Halkın sağlığıyla oynandığını ifade eden vatandaşların, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Boğaziçi İmar Müdürlüğü ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçeleri gönderdikleri öğrenildi.

VATANDAŞLAR; “YETKİLİLER HEMEN GEREĞİNİ YAPSIN”

Sarıyer Gazetesi’ni arayarak bu konudaki tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Biz yanı başımızda baz istasyonu istemiyoruz. Pazar günü öğle vaktinde gelip çakma bir baca yaptılar, bugün yarın da gelip içine baz istasyonunun kablolarını döşeyecekler. Yetkililerden bir an önce bu rezalete el koymalarını istiyoruz. İlgili kurumlar nezdinde tüm resmi girişimlerimizi ve şikayetlerimizi ilettik. Durum çok ciddi” diye konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir