ArşivManşet Altı

Sarıyer’de asrın projesi yükselmeye devam ediyor

yesil-bina (3)

Dünyanın ilk “Yeşil Bina” sertifikalı kamu binası olarak bilinen ve bugüne kadar Sarıyer’de yapılan en büyük proje olan Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası tüm ihtişamıyla yükselmeye devam ediyor.

2.kat döşemesinin ilk beton dökme işlemine başlanan inşaatın bugüne dek 4 bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere toplam 6 katın kabasının bitirildiğini bildiren yetkililer, Mayıs ayı başına kadar beton atma işleminin tamamlanacağını söylediler.

 Sarıyer Belediyesi bünyesinde çalışan ve alanında uzman mühendisler ve mimarlarca sürdürülen titiz projenin 2. kat beton atma işlemi sırasında ilk aşamada 1000 metrekarelik bir alana yaklaşık 300 metreküp beton dökülecek. Beton mikserlerinin ardı ardına giriş yaptığı şantiye alanına 1000 metrakare beton dökümü için yaklaşık 45 mikser kamyonu miktarınca çimento taşınıyor.

Yapımı tamamlandığında tüm dünyada geçerli “Yeşil Bina” sertifikası verme hakkına sahip olan iki kuruluştan biri olan BREEAM (BRE’s Environmental Assessment Method) Sertifikası’na sahip olmasının yanında “Yenilenebilir enerji sistemleri” ile donatılacak olan proje aynı zamanda engelliler için hiçbir engeli bulunmayan benzersiz bir eser olarak Sarıyer’de yükseliyor.

yesil-bina (5) yesil-bina (4) yesil-bina (1)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler