ArşivGündemManşet

Sarıyer’de merak edilen soru: “AKP’liler Egemen Bağış’ın İstinye’deki evinin kapısına siyah çelenk bırakacak mı?

egemen1

Cumhuriyet Gazetesi’ni ziyaret ettiği için bugün Sarıyer Belediyesi önüne siyah çelenk bırakmak isteyen AK Partililerin, Kuran-ı Kerim’deki Bakara Suresiyle alay ettiği telefon konuşmalarıyla ortaya çıkan eski Bakan Eğemen Bağış’ın İstinye’deki evinin kapısına çelenk bırakıp bırakmayacakları merak konusu oldu. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde modern bir cami yaptıran ve ilçe genelindeki birçok cami ve mescidi yenilemesiyle bilinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i, sözde peygamber düşmanı ilan etmek isteyen partililerin ne kadar samimi oldukları bugün belli olacak. Ak Partililerin, Sarıyer İstinye’deki milyon dolarlık Hill Park Evleri’nde oturan 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra görevinden alınan Eski Bakan Egemen Bağış’ı protesto edip etmeyecekleri merak ediliyor.

Siyasi çevrelerde; “AKP’liler şovu bıraksınlar, ilçemize modern cami ve mescitler kazandıran Sarıyer Belediye Başkanına teşekkür etsinler. FSM’ye gidip belediyenin yaptırdığı o modern camiyi ve Sarıyer Merkez’de Şükrü Genç’in hizmete açtığı o modern camiyi görsünler. Birilerini protesto etmek istiyorlarsa önce İstinye’ye gidip Bakara suresiyle dalga geçen eski bakanları Egemen Bağış’ın evinin kapısına siyah çelenk bıraksınlar” diye konuştular.

 EGEMEN BAĞIŞ VE METEHAN DEMİR NELER KONUŞMUŞLARDI?

 ‘Bu Bakara iyi makara!’

Başçalan’ın internete sızdırdığı son ses kaydında Egemen Bağış’ın Kur’an sureleriyle dalga geçtiği iddiası dinleyenleri şoke etti!Başbakan Erdoğan’a en yakın isimlerden biri ve AB Bakanı Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen ses kaydında Kur’an ile dalga geçilmesi dikkat geçti. Metehan Demir’in Egemen Bağış’ın twitter hesabında paylaştığı bir ayeti görmesi üzerine Bağış’ı telefonla arıyor. Kur’an ayetiyle dalga geçercesine ‘Güne nurla başladım, duayla başladım’ diyerek ve Bakara Suresi 152. ayeti dalga geçer gibi okuyarak konuşmasına devam eden Demir’e Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış, cevap yetiştiriyor.

METEHAN’A AYRAN YOLLAYAYIM

‘Kim bu sabahın köründe arıyor, imana mı gelmiş dua ediyor. Metehan’a ayran yollayayım’ diyerek gülüşmelere neden olan Beyhan Bağış, ‘Milli içki ayran’ tartışmasına da gönderme yapıyor.

HER CUMA BİR AYET SALLIYORUM

‘Ve la entüm ma ağbüd’ diyerek dalga geçen Metehan Demir’e Bağış, ‘oğlum ben her gün her Cuma bir tane ayet sallıyorum’ diyor ve ekliyor: ‘Google’a gir, Kuran’da atıyorum kardeşlik, Kuran’da nankörlük Kuran’da bilmem ne diye search yap hepsi çıkıyor. Oradan beğen bir tane salla gitsin” Surelerle dalga geçmek için anlamsız sesler çıkartan Demir’e Bağış, ‘O Almanca’ya döndü Metehan’ diyerek uyarıyor.

‘ALLAH’IM EGEMEN BAĞIŞ’TAN BİR AYET İNSE DE’

‘Sabah saat 5′te çaktım bir tane’ diyen Bağış’a ise Metehan Demir, ‘Sabah uyanıp Allah’ım Egemen Bağış’tan bir ayet inse de ben de onu RT etsem deyip bekleyen 13 kişi de RT etmiş’ diyor

METEHAN DEMİR’E: ÇARPILACAKSIN!
Bir köşe yazarının yazısı üzerine konuşan Metehan Demir, Bağış’ın eşi Beyhan Bağış ile ilgili ‘Beyhan, duadan daha fazla şeyler yapacağımızı bilir’ diyor ve ekliyor: Bakara 156

Bunun üzerine Bağış, ‘Çarpılacaksın’ diyor.

Bunun üzerine Metehan Demir daha ileri gidiyor. ‘Her kim ki Egemen Bağış’ı sevmez, Allah en kısa zamanda onun belasını verir, Bakara 159′ diyerek ekliyor.

‘BU BAKARA İYİ MAKARA’

Aydın Doğan’la bir toplantılarından bahseden ikiliden Metehan Demir, ‘Her kim ki Aydın Bey’in o zor gününde onun yanında olur, o Allah’tan her istediğini alır, Bakara 165′ diyerek gülmeye başlıyor.

‘Bu bakara iyi ya’ diyen Demir’e Bağış’tan kahkalar eşliğinde cevap geliyor: ‘Makara iyi’ 

(SÖZCÜ) 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir