ArşivManşet Altı

Sarıyer’de uçurtmalar dostluk için uçtu

ŞENLİK3

Sarıyer Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sarıyer Belediyesi’nin davetlisi olarak Bitlis, Erzincan ve Çorum’dan gelen 130 misafir öğrenci, SAGEM ve Gündüz Bakım Evi öğrencileri ile birlikte yaptıkları uçurtmaları uçurdular.

ŞENLİK2

“Kurduğunuz bu dostluk köprüsü yarınlar için örnek olacaktır.”

Etkinlik Sarıyerli ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerin sahnelediği renkli gösteriler ile başladı. Etkinlik Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in konuşmasıyla devam etti. Genç konuşmasında “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sizlerden beklentimiz çok fazla. Ülkenin en uzak köşelerinden gelen küçük beyefendi ve küçük hanımefendilere hoş geldiniz diyorum. Sizlerin varlığı bizler için çok önemli. Küçük elleriniz ve yüreklerinizle kurduğunuz bu dostluk köprüsü yarınlar için örnek olacaktır. Ahlat’tan, Erzincan’dan, Çorum’dan gelen her bir çocuğumuzun diktiği fidanlar ülkede ki barışın en önemli dayanağı olsun” dedi.

ŞENLİK7

“Burada çok güzel bir etkinliğe imza atıldı” 

Şükrü Genç’ten sonra kürsüye çıkarak konuşma yapan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Şükrü Genç’e teşekkür ederek çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Bilgin Konuşmasında “ 23 Nisan büyük önderimizin Türk çocuklarına armağan ettiği, dünyada eşi benzeri olmayan çocuk bayramıdır. Aynı zamanda 23 Nisan, Milli Egemenlik Bayramı’dır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Burada çok güzel bir etkinliğe imza atıldı” dedi.

ŞENLİK10

Etkinlik protokol konuşmalarından sonra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve öğrenciler hep birlikte ağaç dikimi yaptılar. Daha sonra öğrenciler ile uçurtma uçuran Genç ve Bilgin’in mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Öğrenciler Demirciköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte birçok sürprizle karşılaştı. Etkinlik boyunca birçok palyaçonun yanı sıra Kültür Merkez’in bahçesine kurulan oyun balonlarıyla gönüllerince eğlendiler. Ayrıca etkinliklerin vazgeçilmez tatlılarından pamuk şeker, patlamış mısır, elma şekeri ve gazoz ikram edildi.

SARIYER GAZETESİ/ BAŞAK KARATAŞ

ŞENLİK11

ŞENLİK6

ŞENLİK8

ŞENLİK5

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler