ArşivGündemManşet Altı

Sarıyer’den Vatan Partisi’ne katılım!

anadolupartisi1

ANADOLU Partisi Sarıyer İlçe Başkanı, yöneticiler ve bir çok üye istifa edip Vatan Partisi’ne katıldı. İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak ve ilçe yöneticilerine rozetlerini Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan taktı. Vatan Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’ndaki katılım törenine, yeni üyelerin yanı sıra Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşan Okuyan, İl Başkanı Erkan Önsel ve çok sayıda yönetici ve partili katıldı.

Aralarında Anadolu Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Huriser Sarıuçak, emekli Albay Kudret Yıldırım, reklamcı Selçuk Tuna, sigorta brokeri Levent Şahin, eczacı Mete Sander, emekli öğretmen Mehmet Ali Akıncıer, hayvan hakları savunucusu Kazım Çağın’ın bulunduğu çok sayıda kişiye rozetleri takıldı.

‘MÜCADELEYE VATAN’DA DEVAM’

Hayatı boyunca Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeyerek hep ülkesi için çalıştığını belirten Huriser Sarıuçak şunları söyledi: “Artık Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri topluca çiğnenir hale geldi. Buna ‘dur’ diyebileceğimiz bir yol bulmamız lazım. Önce Anadolu Partisi kurulduğunda bu yolu bulduğumu sandım. Halkta talep çok fazlaydı ama bunu karşılayacak bir üst yönetim olmadı. Dolayısıyla Vatan Partisi’ne girip mücadeleme burada devam etmeye karar verdim. Ülkesini seven, vatan topraklarının satılmasını istemeyen, diktatörlük istemeyen herkes Vatan Partisi’ne katılmalı.”

OKUYAN’DAN DERVİŞ TEPKİSİ

Yaşar Okuyan da törende gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. İç Güvenlik Yasası ve internete sansür paketiyle diktatörlüğün yasal zemine oturtulmak istendiğini belirterek, “Bu yasalar TBMM’de oylandığı sırada Meclis’teki muhalefet partilerinin birinde 19, diğerinde 39 milletvekili vardı” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Kemal Derviş’i öne çıkarmasına da tepki gösteren Yaşar Okuyan, “Bu adam, 57. Hükümeti yıkan, IMF’nin politikalarını Türkiye’ye dayatan adamdır. CHP, yürüttüğü politikalarla AKP’nin 2002’de iktidara gelmesine sebep olan Derviş ile Türkiye’nin önünü açamaz” dedi.

Elif Nur Bilgiç /Aydınlık

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler