ArşivGündemManşet

SİVAS DERNEK TEMSİLCİLERİ İSTİNYE’DE BULUŞTU

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (14)

Suşehri Derneği öncülüğünde İstinye’deki Kök Kafe’de sabah kahvaltısında buluşan çok sayıda Sivaslı dernek temsilcisi, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Suşehri Kaymakamı, belediye başkanı ve çok sayıda dernek başkanının katıldığı kahvaltıda dikkat çekici konuşmalar yapıldı.

 ***

SARIYER GAZETESİ – ELİF ÖZGE YALÇIN / ÖZEL HABER

Suşehri Derneği adına Eski Meclis Üyesi Ahmet Kuzpınar‘ın organize ettiği İstinye Kök Kafe’deki kahvaltı, çok sayıda Sivaslı dernek başkanını ve önemli ismi bir araya getirdi. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, SİDEF Başkanı Celal Deniz başta olmak üzere çok sayıda dernek temsilcisinin de katıldığı kahvaltıya AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Kahvaltıdan sonra söz alan dernek temsilcileri birlik ve beraberlik mesajları vererek, Sivaslılar arasında güç birliği yapılmasına vurgu yaptı.

 YÜKSEL ;”HÜKÜMETTEN ÇOK DESTEK GÖRDÜK” 

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (12)

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, kahvaltıdan sonra söz alarak bir konuşma yaptı. Yüksel, ilçede yaptıkları çalışmalara değindi ve hükümetten büyük destek gördüklerini söyledi. Belediye Başkanı Yüksel; “Bazı çalışmalarımızda belediyeden 1 kuruş bile harcamadık, bakanlıklardan da ciddi destek gördük” dedi. İstanbul’da çok sayıda Sivaslı olduğunu söyleyen ve Suşehirli bir milletvekili olması konusundaki temennisini ileten Yüksel, birlik ve beraberlik içinde olmanın önemine dikkat çekti.

 YILMAZ; “OKULLARIMIZA BİLGİSAYAR TOPLUYORUZ”

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (2)

 

Suşehri Dernek Başkanı Mustafa Yılmaz ise konuşmasında şunları dile getirdi; “Burada olan herkesi hürmetle selamlıyorum ve teşekkür ediyorum. Özellikle sponsorluğumuzu yapan bize ev sahipliği yapan değerli Ahmet Kuzpınar’a teşekkür ediyorum. Suşehri  Dayanışma Derneği 25. yılında. Şuanda ilk amacımız Suşehri’nde köylerimizde bulunan tüm okullara bilgisayar göndermek, bununla ilgili değerli iş adamlarından destekler gelmeye başladı”

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (4)

Vadi Federasyonu adına kahvaltıya katılan Muammer Pınar da; “Ne güzel şey, ben Sivaslıyım demek. Hele ki ne güzel şey ben Suşehirliyim demek. Hepinize hayırlı sabahlar diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum federasyon adına” diye konuştu.

 DENİZ; “SARIYER SİVAS’INDIR, SARIYER SİVASLILARIN OLMALIDIR” 

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (8)

Kısa adı SİDEF olan Sivas Dernekler Federasyonu Başkanı Celal Deniz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; ” Değerli hemşerilerim İstanbul’daki gücümüzün ne derece olduğunu hepiniz biliyorsunuz. İstanbul’da sadece Sivaslı olup da kütüğü Sivas’ta olup İstanbul’da yaşayanların sayısı 740.565 kişi. Bu sadece kütüğü Sivas’ta olanlar, İstanbul’da olan Sivaslıların sayısı 2 milyon, Sivas’ı Kastomonu ve Giresun takip ediyor. Bizim bu gücümüzü yerel seçimde de genel seçimde de yansıtmamız gerekiyor. Sarıyer Sivas’ındır, Sarıyer Sivaslılar’ın olmalıdır. Sivaslı olup Sarıyer’de yaşayanların sayısı 35.270 kişi. Kütüğü de Sarıyer’de olanları düşünürsek yaklaşık 70.000 Sivaslı olduğunu söyleyebiliriz. Bu kadar güçlüyüz. Yapılacak seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bütün adaylarımıza çıkmış oldukları bu yolda başarılar diliyorum. Biz partilerin peşinde değiliz, biz Sivaslılar’ın peşindeyiz ama adaylar şunu bilmeli Sivas’tan aday oluyorsan Sivas’ın göç sorunu var. Çözüm bulmak için çıkacaksın yola, tarım sorunu var, bu sorunu çözmek için yola çıkacaksın, hayvancılık sorunu var bunu çözmeye çalışacaksın, bu projeleri yapmak için yola çıkan arkadaşlarımıza parti ayrımı yapmadan destek olalım. İstanbul’da Sivaslılar’ın ve Sivas derneklerinin piknik yapabileceği bir Sivaslılar Parkı olmalı yine İstanbul’da Sivaslı öğrencilerin barınabileceği bir öğrenci yurdu olmalı, bu gibi çalışmalar yapabilecek olan arkadaşlarımıza elimizden gelen bütün gayreti gösteririz.

YÜCE; “SUŞEHRİ’NDEN MİLLETVEKİLİ İSTİYORUZ”

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (1)

AK Parti Suşehri İlçe Başkanı Rüstem Yüce ise konuşmasında şunları dile getirdi; “İlçe başkanlığında 5. yılım, çok iyi bir ekiple çalışıyoruz. Sizlerin güvenine layık olmak için çalışıyoruz, çalışmalarımızda bizlere destek olan herkese çok teşekkür ederim. Vadimizden bir milletvekili olmalı, partisi ne olursa olsun. Suşehri’nden bir milletvekili olmalı, şuan 4 tane aday adayımız var, hepsine başarılar diliyorum. Suşehrimiz’de inşallah her şey daha güzel olacak”

BAYRAKTAR; “ALLAH BİR DAHA İSTİKLAL SAVAŞI YAŞATMASIN”

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (6)

Kahvaltıda bir konuşma yapan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar da şunları söyledi; “Allahın selamı rahmeti bereketi üzerinizde olsun. Güzel ilçemizde bu güzel yerde bizleri bir araya getiren herkese çok teşekkürler. Ben bugün burada şu fotoğrafı gördüm; Suşehri birlik beraberliği yakalamış. Birlik beraberlik, gücü de yanında getiriyor. Birlik  beraberliğin sağlanmasında sivil toplum kuruluşları çok önemli. İngiltere’de 1 kişiye 10 sivil toplum kuruluşu düşüyor, ülkemizde ise 10 kişiye 1 tane böyle olmamalı. Sarıyerimiz’de kilise, cami ve sinegog yan yana görülebilir. 40 yıllık dostluklar kurabilirsiniz, bizim mücadelemiz değerlerimizi korumak ve yaşatmak, medeniyetimizi ihya ve ifşa etme mücadelesidir. Birleştirici, kaynaştırıcı olma gayretidir, birlik beraberliğimizi güçlendirirsek büyük görünen meseleler küçük meseleler haline gelir. Bunun en güzel örneği Çanakkale’dir Allah bize bir daha İstiklal Savaşı yaşatmasın, İstiklal Marşı da yazdırmasın”

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (5)

Öte yandan kahvaltıda söz alan Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi de ilçedeki problemleri çözmek için belediye başkanı ve ilçe başkanıyla el ele mücadele verdiklerini ifade etti.

 SARIYER GAZETESİ – ELİF ÖZGE YALÇIN / ÖZEL HABER

 

sivas1- sariyer-sariyergazetesi (3) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (4) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (5) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (9) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (10) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (11) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (14) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (15) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (17) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (18) sivas1- sariyer-sariyergazetesi (19)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir