ArşivGündemManşet

Şükrü Genç Çorum’da konuştu; “Ne zaman ki sadaka kültürü geldi, tüm değerlerimizi kaybettik”

sukrugenc1

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Kardeş Belediyecilik Projesi” kapsamında Çorum’u ziyaret etti. Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nda din adamlarıyla toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte önce Ankara’ya giden Genç, oradan da Çorum’a geçti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte Çorum İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Genç, önemli mesajlar verdi.

 ***

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sait Halim Paşa Yalısı’nda din adamlarıyla toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte önce Ankara’ya gitti, ardından da Çorum’a geçti. Yeniköy’deki program sonrasında Kılıçdaroğlu ile birlikte aynı araçla Ankara’ya giden Genç, Ankara’daki programından sonra bu kez de Çorum’a geçti. Kardeş Belediyecilik Projesi kapsamında Çorum’a giden Genç, beraberindeki CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile birlikte Çorum İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP‘nin torpil listelerini açıklamaya devam edeceklerini söyledi. İktidar partisinin yakınlarının kamuda işe yerleştirildiğini iddia eden Ağbaba, “Bu VİP torpil listesinde çocukların tamamı bakan ve milletvekili yakınlarıdır” dedi. Ağbaba, Türkiye’nin padişahlık sistemi ile yönetilmek istendiğini savunarak, şöyle dedi: “Türkiye’de kendi hükümetine bütün rolleri dağıtan yöneticinin bir açıklaması var. Demokrasiyi, Türkiye’de çok başlılık var diye ifade ediyor. Çok başlılık ortadan kalkacak diyor. Bunun anlamı şu, ona itaat etmeyenler bana sorun çıkartanlar yok olacak, tek başlılık olacak, o tek baş da ben olacağım. Demokrasiyi içine sindirememiş bir padişahla yönetilmekle karşı karşıyayız. Demokrasiye bir engel olarak gören, yürütmeyi, yargıyı gereksiz unsurlar olarak gören demokrasiyi içine sindirmemiş birisi ile yönetilmekle karşı karşıyayız.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, bir gazetecinin, Nazlı Ilıcak‘ın CHP’ye geçeceği yönündeki iddialar üzerine, “İktidarın gazeteleri, haram medyası yazıyor. Bizim öyle bir çabamız yok, partimizin böyle bir teklifi ve çağrısı yok. Ama birileri Cumhuriyet Halk Partisi’ne yamamaya çalışıyor. Bizim öyle bir çabamız yok” dedi.

ŞÜKRÜ GENÇ; “NE ZAMAN Kİ SADAKA KÜLTÜRÜ GELDİ, DEĞERLERİMİZİ YİTİRDİK”

sukru_genc_halkin_iktidari_icin_caba_gostermeliyiz_h36587

“Kardeş Belediyeler Projesi” kapsamında Çorum’a gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise şunları söyledi: “Kardeş belediyeciliğin çok büyük önemi var. Sadece beklentiler içerisine girmek ve birilerinin bizim işimizi yapsın anlayışı içerisinde olmaktan ziyade olanaksızlıkları olanaklı hale getirmek zorundayız. İstanbul’da 14 belediyeyiz. Kıl payı kaybettiğimiz belediyeler var. Bulunduğu yerde herkes objektif olarak parti içi meseleleri bir kenara bırakarak halkın iktidarı için çaba göstermeli. Bunun dışında başarılı olmamız mümkün değil. Sosyal projeler anlamında bu işi daha iyi örgütlememiz gerekiyor. Bu toplum dayanışma ile birlik ve beraberlik ile hep ayakta kaldı. Ne zaman ki sadaka kültürü işin içine girdi tüm değerlerimizi kaybettik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir