ArşivGündemManşet

Şükrü Genç, hafta sonunda dur durak bilmedi!

sukru-genc1 (5)

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, hafta sonunu yoğun bir gündemle karşıladı. Günün ilk programında mahallelerin nabzını tutan muhtarlar için Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıya katılan Başkan Genç, muhtarlara büyük görevler düştüğünü ifade etti.

***

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen organizasyonda geride bırakılan 6 yılı Sarıyer halkının huzurlarında anlatan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mahallelerde yaşanan sorunlar kadar vatandaşların belediyeden beklentilerine kulak vermek için muhtarlara bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya Sarıyer sınırları içinde hizmet veren muhtarlar, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları Mustafa Tok, Gökan Zeybek ve İsmail Erdem’in yanı sıra Sarıyer Belediyesi birim müdürleri katıldı.

Çalışmalarından dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Genç’e teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçar’ın ardından söz alan Demirciköy Muhtarı Nebahat İmamoğlu, mahalle statüsüne geçen Demirciköy’de yaşayan ve hala hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar için alınan karardan mahalle halkı adına duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muhtar İmamoğlu, “Demirciköy’de hala tarım hayvancılıklı geçinen insanlar var. 5 yıl sürecinde haklarımız saklı olup, hayvancılığın iyileştirilmesi için karar meclisten geçti. İstanbul’da ilk defa belediyenin katkıları ile hayvanların iyileştirilmesi yapılacak. Bu bizim için bir gururdur” şeklinde konuştu.

“Muhtarlara büyük önem düşüyor”

sukru-genc1 (4)

Muhtarlara düşen önemi bir kez daha altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Her ayın ilk meclis toplantısından önce düzenleyeceğimiz toplantılarda sadece sorun çözmek için değil, Sarıyer’de yaşamı kolaylaştırmanın yollarını bulmak için sohbetlerde yapacağız. Dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz. Sarıyer’in yarınını konuşmamız gerekiyor. Bizim tek bir uğraşı alanımız var, o da yaşam. Hazreti Ali’nin “Bana bir kelime öğretenin kölesi olurum” dediği gibi, yaşamda kim varsa, Sarıyer insanı için en ufak katkısı olanın kulu, kölesi olurum. Topluma nifak sokan, insanları birbirine düşürenlere ise tavrımızı göstermekten kaçınmayız. Çok kritik günlerden geçiyoruz. Seçim döneminde tansiyon tırmandırmaya çalışacaklardır. Muhtarlara bu dönemde büyük rol düşüyor. Çok iyi bir mülki amirimiz, emniyet müdürümüz var. Tespitleri iyi yapıp, bilgilendirelim. Huzur ortamını hiçbir şekilde kaybetmeyelim” dedi.

Yoğun mesai gün boyu devam etti

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, muhtarlarla yapılan kahvaltının sonrasında Kardeş Kent Aachen’dan gelen öğrencileri ağırladı. Sarıyer Belediyesi ile Aachen Belediyesi arasında imzalanan protokol sonrasında Sarıyer’den ve Aachen’den 6 okulun kardeş okul olduklarını belirten Başkan Genç, ilişkilerin gelişmesi için atılan adımların devam edeceğini belirtti. Sarıyer Belediyesi Meclis’i tarafından başlatılan madde bağımlılığı ile mücadele konusunda Aachen Belediyesi ile ortak bir çalışma yapmak istediklerini belirten Başkan Genç, Uyuşturucu Komisyonu’nun hazırladığı raporda öne çıkan ve dikkat çeken konuları öğrencilerle ve öğretmenleri ile paylaştı.

Aachen’lı misafirler ile yaptığı toplantının sonrasında Feshane’ye giden Başkan Genç, Giresunlu hemşerileri ile bol bol sohbet etti. Başkan Genç, İstanbul’da yaşayan hemşerililerine Giresun havası getiren dernekler, belediyeler, sivil toplum kuruluşlarının açtıkları stantları gezerek, Kanal 28’te canlı yayına katıldı. Başkan Genç, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile birlikte keşkek ve koz helvası dağıttı. Gün içinde ki yoğun mesaisinin devamında Ordu Mesudiye Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Başkan Genç, toplantı sonrasında evlenmek için Sarıyer Belediyesi’ne başvuran çiftlerin en mutlu günlerine imzasını attı.

Hafta sonu olmasına rağmen programlarına ara vermeyen Başkan Genç, son olarak Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz tarafından düzenlenen köfte ekmek etkinliğine katıldı. Mahalle sakinleri ile bol bol sohbet eden Başkan Genç’e her zaman olduğu gibi çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

sukru-genc1 (1) sukru-genc1 (2) sukru-genc1 (3)sukru-genc1 (6) sukru-genc1 (7) sukru-genc1 (8) sukru-genc1 (9) sukru-genc1 (10) sukru-genc1 (11) sukru-genc1 (12) sukru-genc1 (13) sukru-genc1 (14)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu