ArşivGündemManşet

Şükrü Genç’in danışmanı Ozan Ceyhun, AK Parti’den aday oldu!

ozan ceyhun 1

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bir süre danışmanlığını yapan Almanya Sosyal Demokrat Parti eski milletvekili Ozan Ceyhun, bu kez de AK Parti’den milletvekili adayı oldu. İzmir 1. Bölge’den 5. sırada milletvekili adayı gösterilen Ceyhun’un meclise girme şansı oldukça yüksek…

 ***

SARIYER GAZETESİ / ÖZEL HABER

 

Sarıyer Belediyesi’nde bir süre görev alan ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in danışmanlığını yapan Ozan Ceyhun, Ak Parti’den milletvekili adayı oldu. Aslen Adana kökenli olan Ceyhun, uzun yıllar Avrupa Parlamentosu’nda Alman Sosyal Demokrat Partisi’nden (SPD) milletvekilliği görevini üstlenmişti. Sarıyer Belediyesi’nde çalıştığı süre içinde önemli projelere imza atan ve belediyenin özellikle Almanya ve Avrupa ilişkilerinin gelişmesini sağlayan Ceyhun’un meclise girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ceyhun, AK Parti İzmir 1. Bölge’den 5. Sırada milletvekili adayı gösterildi.

OZAN CEYHUN KİMDİR?

 

Ozan Ceyhun (10 Ekim 1960, Adana), Türk kökenli Alman politikacı. Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD)’den Avrupa Parlamentosu Milletvekilliği yaptı. SPD parti sözcüsü ve Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme sürecinde delege. Halen Brüksel’de partisi adına çalışmalar yapıyor. 1979’de Boğaziçi Lisesi’nden mezun olan Ozan Ceyhun, İstanbul’da büyüdü. Hacettepe Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı okudu. 1980 darbesinde Avusturya’ya 1982 yılında ise Almanya’ya gitti. Almanya’da sosyal pedagog olarak eğitimini tamamladı. 1986 yılında Alman Yeşiller Partisi’ne üye oldu ve aktif çalışmalarda bulundu. Ağırlık noktası Almanya’da yabancılar ve mültecilerin durumları idi. 1992 ve 1998 yılları arasında Hessen Sosyal Bakanlığı’nda çalıştı. 1998 ile 2000 yılları arasında Yeşilller Partisi Almanya (Die Grünen) adına Avrupa Parlamentosu’nda görev aldı. Bu görevi 2000 yılında SPD’ye geçtikten sonra da 2004 yılına kadar devam etti.

ozan ceyhun5

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler