ArşivGündemManşet

Şükrü Genç’ten kiliseye ziyaret!

sukrugenc-kilise3

Ermeni yurttaşlarımızın Paskalya Bayramı öncesi tutacakları ve 40 gün sürecek olan büyük oruç münasebetiyle Büyükdere’de bulunan Surp Hrıpsimyans Kilisesi’nde bir ayin düzenlendi.

ŞÜKRÜ GENÇ’İN ZİYARETİ HERKESİ SEVİNDİRDİ

Ermeni yurttaşlarımızın barış ve kardeşlik adına okuduğu dualar eşliğinde devam eden ayine katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ermeni cemaatinin bu kutsal gününde Sarıyerli hristiyanları yalnız bırakmadı. Ayinin ardından kurulan sofrada yurttaşlarla birlikte yemek yiyen Genç’e kiliselerine verdiği desteklerden ötürü başta Surp Hrıpsimyans Kilisesi Yönetım Kurulu Başkanı Murat Süme, kilisede görevli din adamları ve vatandaşlar teşekkür etti. Süme; “Bir belediye başkanı olarak tüm toplumu kucaklayan Sayın Şükrü Genç, kilisemize her zaman yardım etmiştir. Erzak yardımından tutun, araç tahsisi ve çevre düzenlemesine kadar her konuda desteklerini bizlerden esirgememiştir. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN’DAN ANLAMLI CEVAP

sukrugenc-kilise1

Toplumun her kesimine, din,dil,ırk, mezhep demeden yardım etmekle yükümlü olduklarını ve bu sorumluluğu yerine getirmeten de büyük gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bizde bir söz vardır; yardım için uzattığın eli hemen geri çek ki, karşılık beklediğini düşünmesinler” dedi. Paskalya bayramının ve öncesinde tutulan oruçların tüm insanlığa barış getirmesini dileyen Genç, sözlerini; “Sizlerle bir arada olmaktan, birlikte dua etmekten ve aynı sofrayı paylaşmaktan büyük mutluluk duydum” şeklinde noktaladı.

Et ürünlerinin yenilmemesini kapsayan oruç ayı boyunca her Pazartesi isim günü nedeniyle Surp Hrıpsimyans Kilisesi’nde ayin yapılmaya devam edilecek. Kilisedeki ayine Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı da katıldı.

sukrugenc- kilise4

sukrugenc-kilise2

sukrugenc-kilise5sukrugenc-kilise6

sukrugenc-kilise7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir