ArşivGündemManşet Altı

TiyatrOda ŞENLİĞİ BAŞLADI

Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen TiyatrOda Şenliği’nde sahnelenen tiyatro oyunlarının oyuncuları, Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü önünden Atatürk Anıtı’na kadar düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

tiyatroda

“Her yer şenlik olsa, dünya yerinden oynar” sloganları eşliğinde yürüyen oyunculara Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Sarıyerliler eşlik etti.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelenen çocuk oyunu ile başlayan ve 12 Nisan tarihine kadar sürecek olan TiyatrOda Şenliği’nin dans gösterileri ve müzikler eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüşünde tahta bacaklı göstericiler büyük ilgi gördü. Çeşitli kostümler eşliğinde Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyen oyuncular, Sarıyer Merkez’de ritim grubunun eşliğinde jonglörler gösteri yaptı.

“Hayata umutla bakan çocuklar için sahnedeyiz”

tiyatroda5

Yaşar Kemal’in “Gözleri kocaman çocuklar için değer… Mücadeleye değer… Bir hayat pahasına da olsa; değer!” dizeleri ile konuşmasına başlayan Sarıyer Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut, “Sarıyer TiyatrOda Şenliği’nin açılışını yapmış olduk. Bu sene düzenlediğimiz şenliği mutlu olması gereken, kocaman gözlü, hayata umutla bakan çocuklara adıyoruz. Diliyoruz ki 12 Nisan’a kadar Sarıyer’de hayat biraz tiyatro ile neşelensin” dedi.

“Sarıyer, çeşitli kültürlerin noktası haline geldi”

tiyatroda2

Bu yıl beşincisi düzenlenen TiyatrOda Şenliği’ne katılımın her yıl giderek artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Herkesin çok rahat bir şekilde arkasına yaslanarak oyunları izleyebileceği büyük bir salona kavuşmamız dileğiyle Dünya Tiyatrolar Haftası’nı kutluyorum. Bu işin özü görmeyen gözlere bir takım şeyleri göstermek, duymayan kulaklara duyurmaktır. Sarıyer’in bir kültür noktası haline gelmesi konusunda ki gayretlerimize destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen 22 tiyatro topluluğunun oyunlarının yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler ve renkli etkinliklerle devam edecek olan 5. Sarıyer TiyatrOda Şenliği 12 Nisan tarihine kadar devam edecek.

tiyatroda tiyatroda1  tiyatroda3 tiyatroda4  tiyatroda6 tiyatroda7 tiyatroda8 tiyatroda9 tiyatroda12 tiyatroda11 tiyatroda10

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler