ArşivGündemManşet

Traji komik eylemin perde arkasındaki iddia! AK Parti Sarıyer İlçe Tanıtım Medya Başkanı Ümit Sanlav, SARIYERHABER’i Şükrü Genç’e satmaya kalkıştı, olmayınca da bugünki traji komik eylem gerçekleşti!

umitsanlav8

AK Parti’nin Sarıyer Belediyesi önünde bugün yaptığı ve sadece yaklaşık 100 kişinin katıldığı traji komik eylemin perde arkasında, iddialara göre İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın yeni yönetiminde yer alan Tanıtım Medya Başkanı Ümit Sanlav’ın başarısız geçen gazete satma operasyonu var. Yusuf Tülün’ün belediye başkanlığı döneminde belediye ile sıkı fıkı olan Sanlav’ın, AKP’nin Sarıyer’de seçim kaybetmesinden sonra yıllardır çıkaramadığı gazetesi SARIYER HABER’i CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç’e satmaya kalkıştığı ancak Başkan Genç’in bunu kabul etmediği öğrenildi.

YAYINLANMAYAN GAZETEYİ SATMAYA MI ÇALIŞTI?

Sanlav’ın yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle sahibi olduğu ancak basılı olarak yıllardır çıkartamadığı gazetesini Şükrü Genç’e yüksek fiyattan satmayı teklif ettiği, ancak Genç’in bu teklife olumsuz yanıt verdiği öğrenildi. İşte bir türlü Şükrü Genç’ten istediği olumlu yanıtı alamayan KANAL 7’nin eski kameramanı Ümit Sanlav’ın başarısız geçen gazete satış talebi sonrasında bu eyleme öncülük ettiği ileri sürüldü.

ŞÜKRÜ GENÇ; “BANA SARIYERHABER’İ SATMAYA KALKIŞTILAR”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sanlav’ın kendisine gazetesini satmayı teklif ettiğini ve içinde bulunduğu maddi sıkıntılardan kurtulmak amacıyla kendisinden yardım istediğini söyledi. Belediye önündeki eylemden sonra Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan Başkan Şükrü Genç; “SARIYERHABER’i satın almadığım için bu eylemin gerçekleştiğini düşünüyorum. Bu kişi daha önce bana gelip gazetesini satmaya çalıştı ve benden yardım istedi. Ancak umduğunu bulamayınca sonrasında bu eylem gerçekleşti. Biz vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyoruz, başkaları gibi gizli hesaplar peşinde değiliz ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir