ArşivGündemManşet

Yandaşlar yine sahnede! CHP’nin aracı yandaşları gerdi!

chp-sariyer1414

***

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın kendi gelirleriyle satın aldığı parti minibüsü yandaşlara dert oldu. AKP’ye yakın medya, olayı “CHP, Sarıyer Belediyesi’nin resmi aracıyla parti propagandası yapıyor, seçim yasaklarını çiğniyor” diyerek saptırmaya kalkışırken, CHP İlçe Başkanlığı da söz konusu aracın kendilerine ait olduğunu gösteren “ruhsat belgesini” yayınladı.

 

***

Yerel seçimler öncesinde Sarıyer ile ilgili yazdıkları yalan haberlerle seçimin kaderini değiştirmeye çalışan ancak CHP’nin aldığı 25 binlik oy farkıyla büyük şok yaşayan yandaşlar yine sahnede… Bu kez de gündem CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın geçtiğimiz günlerde kendi gelirleriyle satın aldığı parti minibüsü… CHP İlçe Başkanlığı’nın yemek bileti satış gelirleri, üye bağışları ve milletvekili aday adaylarının katkılarıyla toplanan paralarla satın aldığı parti minibüsü yandaş basının bir numaralı gündem maddesi oldu. Söz konusu minibüsteki resmi plaka üzerinden, aracın Sarıyer Belediyesi’ne ait olduğu uyduran yandaş basın, “CHP seçim yasaklarını çiğniyor, Sarıyer Belediyesi’ne ait resmi araçla seçim çalışması yapıyor” başlıklı haberler yayınlamaya başladı.

CHP ARACIN RUHSAT BELGESİNİ YAYINLADI

chparac

Yandaş basında çıkan haberler üzerine CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı söz konusu aracın kendilerine ait olduğunu gösteren ruhsat belgesini yayınladı. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, yandaş basında çıkan haberlere ve bu konuda sosyal medyada yapılan yorumlara tepki gösterirken, 34 FY 1925 plakalı aracın 80 bin liraya parti gelirleriyle satın aldıklarını açıkladı, aracın ruhsat belgesini de basınla paylaştı. Deniz minibüse 10 bin liralık bir harcama yapılarak ses tesisatı da konulduğunu vurguladı. Öte yandan Sarıyer Belediyesi de yandaş basında çıkan haberlerle ilgili bir basın açıklaması yaparak minibüs kendilerine ait olmadığını ve söz konusu haberlerin seçim öncesinde kasıtlı olarak uydurulduğunu belirtti.

AK PARTİ ARACI İCRAYA DÜŞMÜŞTÜ

Bu arada AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’na ait bir parti minibüsü İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir döneminde geçtiğimiz yıllarda icraya düşmüş, aracın üzerindeki vergi borçları yüzünden Sarıyer Vergi Dairesi araca ipotek koymuştu. Parti minibüsü olarak kullanılan aracın Sarıyer’in sevilen isimlerinden merhum Mazlum Kalender’e ait olduğu anlaşılmış, borcun ödenmesinden sonra araç icradan satılmaktan son anda önlenmişti. Söz konusu olayı yine sariyergazetesi.com ortaya çıkarmış, sitemizde yayınlanan haberden sonra araç üzerindeki ipotek kaldırılmıştı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler