ArşivGündemManşet

Yaşar Kemal’in ismi Sarıyer Evlendirme Dairesi’ne veriliyor!

sariyer1-22

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla, Türk Edebiyatı’nın efsane ismi, 92 yaşında hayatını kaybeden ünlü yazar Yaşar Kemal’in ismi Sarıyer’de yaşatılacak. Darüşşafaka’da hizmete giren Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nin ismi “Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi” olarak değiştirilecek.

***

yasarkemal5

SARIYER GAZETESİ- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumunu Darüşşafaka’daki Sarıyer Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Oldukça renkli ve zaman zaman tartışmalı geçen mecliste önemli bir karar alındı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in isteği üzerine, ünlü Edebiyatçı Yaşar Kemal’in isminin toplantının da yapıldığı bina olan Sarıyer Belediyesi Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi’ne verilmesi kararlaştırıldı. Bu konudaki teklif, Hukuk Komisyonu’na havale edildi ve Cuma günü meclisten kesin kararın çıkması bekleniyor. CHP’li meclis üyelerinin Yaşar Kemal isminin yaşatılması konusundaki kararına, AK Parti’den de itiraz gelmedi. Böylece önümüzdeki günlerde Ünlü Edebiyatçı Yaşar Kemal’in ismi resmen belediyenin evlendirme binasına verilmiş olacak. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yapımı konusunda büyük mücadeleler verdiği Sarıyer Evlendirme Dairesi ve Kültür Merkezi, belediyenin en önemli projelerinden birisi olarak biliniyor, bu binanın yapımı için belediye milyonlarca lira harcamıştı.

SARIYER BELEDIYE BASKANI SUKRU GENC

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Bu projenin, tasarımı, ihale dosyası hazırlığı ve uygulama aşamasında proje yönetimi konusunda danışman olarak görev yapan “Proje Yönetim Ekibi” [İnş. Müh. N. Gürhan YEPREM, Y. mimar Ali GÖK ve Mimar Baran AKMAZ] nin yoğun emekleri ve özverili çalışmaları ile tamamlanan SARIYER BELEDİYESİ EVLENDİRME DAİRESİ VE KÜLTÜR MERKEZİ binasının adının SARIYER BELEDİYESİ YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ olarak değiştirilmesini memnuniyetle karşıladık. Hayırlı olsun. Y.Mimar Ali GÖK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler