ArşivGündemManşet

Yeni Şafak Gazetesi’nin “İnönü, Atatürk’ü zehirledi” haberine ADD Sarıyer Şubesi’nden sert tepki geldi

28677874

***

BAŞAK KARATAŞ / ÖZEL HABER

Yeni Şafak Gazetesi, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir haberinde Atatürk’ün İsmet İnönü tarafından zehirlendiğini ileri sürdü.  Gazete manşetten duyurduğu haberinde “Atatürk’ü böyle zehirlediler” başlığını kullanmış ve sözde bazı yazışmaları belge olarak sunmaya çalışmıştı. Yandaş gazetenin haberi tarihçileri de kızdırmış, habere çok farklı kesimlerden yalanlamalar gelmişti.

ADD SARIYER ŞUBESİ DE AÇIKLAMA YAPTI

Yenişafak’ın yalan haberine bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şubesi’nden geldi. Dernekten yapılan açıklamada şöyle denildi;

Yeni Şafak Gazetesi’nin “İnönü, Atatürk’ü zehirledi” haberini üzüntü ve ibretle okuduk. Gazeteyi ve haber yapanı şiddetle kınıyoruz. Gündemi değiştirmek için yalan, dolan, seviyesiz ve alçakça yaptığınız yayından dolayı sizlere yazıklar olsun. Sizlerle birlikte aynı ülkede yaşamanın üzüntüsünü duymaktayız. Büyük Türk ulusunun gönlünden İnönü ve Atatürk sevgisini yalanlarınızla asla yok edemeyeceksiniz. Başta Atatürk ve İnönü olmak üzere tüm, Türkiye Cumhuriyeti kurucularına sonsuz şükranlarımızı sunuyor ve onları saygıyla anıyoruz.

Cumhuriyet Kurucularına vefasızlık yapmak, saygısızlık yapmak ve arkadan hançerlemek alçaklıktır. Alçaklığın çukurunda sizler debelenmeye devam edin. Bizler de Cumhuriyeti kuran kadroların yarattığı aydınlık Türkiye’de onurlu yaşamanın mutluluğunu duyuyoruz, duyacağız.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler