ArşivGündemManşet

Yolsuzluklarla mücadele etti, 12 ilçenin tamamında birinci oldu!

aykut-erdogdu5

SARIYER GAZETESİ/ ANALİZ

CHP’de dün yapılan ön seçimde sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. Partinin pek çok eski isminin liste dışı kaldığı seçimde Dursun Çiçek gibi partiye yeni katılan isimlerin de zirveye oynaması dikkat çekti. Ancak aralarında Sarıyer’in de bulunduğu İstanbul İkinci Bölge’deki tam 12 ilçenin tamamında tek bir isim zirveye oturdu. CHP’li Yolsuzluklarla Mücadele Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu tartışmasız 12 ilçenin tamamın da birinci oldu. Aydoğdu, Sarıyer başta olmak üzere Beyoğlu, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Şişli, Beşiktaş, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Fatih ve Esenler’de açık ara birinci oldu.

Aykut Erdoğdu’nun ön seçimde açık ara birinci olması CHP üyelerinin ülkedeki yolsuzluklardan duyduğu rahatsızlığın bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Bu arada sürpriz bir şekilde ikinci sırada yer alan Ergenekon kumpasının mağdurlarından Albay Dursun Çiçek’in de listeye girmesi, partililerin mağdurdan yana oy kullandıklarını gösterdi. Orduya yönelik kumpasların CHP tabanında vicdanen rahatsızlık yarattığı şeklinde yorumlandı.

SARIYER GAZETESİ/ ANALİZ

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler