ArşivGündemManşet

Yüzlerce kişi Kısırkaya Hayvan Barınağı’nı protesto etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kısırkaya’da yaptırılan 20 bin sokak hayvanının barınabileceği barınak, yüzlerce hayvan sever tarafından protesto edildi.

***

kisirkayahayvan1 (14)

Sosyal medya üzerinden örgütlenen ve çok sayıda sivil toplum örgütünün de desteklediği eylemciler, bugün saat 14.00 sıralarında Kısırkaya’daki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağının önünde buluştu. Eylemin yapıldığı Kısırkaya’ya İstanbul’un çeşitli semtlerden kaldırılan otobüslerle gelen hayvan severlere, Adalar Savunması, Heybeliada Forumu, Engelli Hayvanları Koruma ve Hayvan Hakları Derneği gibi dernekler de destek verdi. Ellerinde “toplama kampına hayır”, “Ranta ve hayvan katliamına hayır”. “Tecrit, zulüm ve rant” yazan pankartları taşıyan yüzlerce kişi, hayvan barınağı önünde çeşitli sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi.

EYLEME CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ DE KATILDI

Çok sayıda kişinin katıldığı eyleme, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur , Haluk Eyidoğan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP milletvekili aday adayı tecrübeli avukat Necati Yıldırım, ünlü modacı Barbaros Şansal gibi isimler de katıldı. Eylem sırasında çok sayıda jandarma ekibinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait özel güvenlik elemanlarının hayvan barınağı önünde etten duvar örmesi dikkat çekti.

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

kisirkayahayvan1 (12)kisirkayahayvan1 (10)kisirkayahayvan1 (4)kisirkayahayvan1 (1)kisirkayahayvan1 (13)kisirkayahayvan1 (8)kisirkayahayvan1 (6)kisirkayahayvan1 (5)

kisirkayahayvan1 (2)kisirkayahayvan1 (29)   

kisirkayahayvan1 (27)kisirkayahayvan1 (17)kisirkayahayvan1 (26)kisirkayahayvan1 (22)kisirkayahayvan1 (16)            

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir