ArşivGündemManşet

Yüzüklerin Muhtarı Hüseyin Sarıuçak

huseyin-sariucak1 (2)

SARIYER GAZETESİ/ ÖZEL HABER

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, renkli kişiliği ve yüzükleriyle dikkat çekiyor. Parmaklarına 5 yüzük takan Sarıuçak’a dostları ve çevresi, “Yüzüklerin efendisi” diyerek takılmadan edemiyor. Taktığı yüzüklerin özelliklerini Sarıyer Gazetesi’ne anlatan Sarıuçak; “Bir yüzüğüm Edirne Keşan’daki Enes Kalesi’ni simgeliyor, diğerleri Atatürk’ü, Osmanlı’yı, bayrağı temsil ediyor” diyor.

ŞÜKRÜ GENÇ’E HEDİYE ETMİŞTİM

huseyin-sariucak1 (4)

Muhtar Hüseyin Sarıuçak yüzükleriyle ilgili yaşadığını bir hatırasını da gülerek şöyle anlatıyor; “Yüzüklerimden bir tanesini Belediye Başkanı Şükrü Genç’e hediye etmiştim. Bir süre sonra bir ortamda başkan yüzüğü çıkarıp bana geri verdi ‘Yahu muhtar, herkes bu yüzüğün senin olduğunu biliyor. Bana sıfır yüzüğün varsa ondan ver. Önüne gelen başkan muhtarın yüzüğünü takıyor diye takılıyor. Millete laf anlatmaktan yoruldum”

BALIK -SUÇUK PARTİSİ VERECEK

Yaşadığı bu olayı gülerek anlatan Sarıuçak, Sarıyer Gazetesi aracılığıyla vatandaşlara çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. Sarıuçak, (09 Mayıs Cumartesi saat 1.30’da) Darüşşafaka Yaşam Evi Bahçesi’nde vereceği balık-suçuk mangal partisine herkesin davetli olduğunu söylüyor.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir