EğitimManşet

Flaş! Sarıyer Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin mahkeme kararıyla makamına geri dönüyor!

celal-gultekin  _ayrac

Görevden alındıktan sonra dava açan Sarıyer Eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin‘in göreve iade davasını kazandığı ve makamına geri döneceği öğrenildi.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti hükümeti tarafından geçtiğimiz yıl görevden alınan İstanbul’daki çok sayıda ilçe milli eğitim müdürü açtıkları “göreve iade” davalarını kazandı. Edinilen bilgiye göre göreve dönmek için dava açan ve mahkemeyi kazanan isimler arasında Sarıyer Eski Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin de var. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında ani bir kararla görevden alınan Gültekin’in yerine vekaleten Kocaeli Çayırova Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Tahmaz atanmıştı.

HÜKÜMET GÖREVE DÖNMELERE SICAK BAKMIYOR!

Mahkemeyi kazanan Gültekin’in göreve dönmeye hazırlandığı öğrenildi. Ancak hükümetin söz konusu göreve iade kararlarından sonra eski müdürlerin göreve dönmesini önlemek için yeni bir formül üzerinde çalıştığı ve göreve geri dönmeleri önlemeye çalıştığı iddia ediliyor.

Bu arada göreve iade davasını kazanan Sarıyer’in dışında 8 ilçe daha bulunuyor. Bu ilçeler Güngören, Bakırköy, Beykoz, Sultanbeyli, Şişli, Kadıköy, Üsküdar ve Bahçelievler… Bu ilçelerde de değişimlerin devam ettiği belirtiliyor.

ibrahim-tahmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir