Manşet Altı

Mehmet Müezzinoğlu: “Emirgan Korusu’na dokunulabilmesi mümkün değil”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emirgan Korusu’nun yakınlarındaki arazilerin imara açılacağı yönündeki iddialara “Koruya kimsenin dokunabilmesi mümkün değil” diye cevap verdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emirgan Korusu’nda “Bir Adım Hareket, Bin Adım Sağlık” yürüyüş etkinliğine katıldı. Yürüyüşünün ardından basın toplantısı yapan Bakan Mehmet Müezzinoğlu konuşmasına, hayatını kaybeden 97 yaşındaki sanatçı Müzeyyen Senar’a başsağlığı dileyerek başladı.

 ŞEHİR HASTANELERİNİN İLKİ 2016’DA HİZMETE GİRECEK

Sağlık Bakanlığı çalışmalarının sinevizyonda gösterildiği toplantıda konuşan Müezzinoğlu “Kamu olarak Sağlık Bakanlığı’nın bütçesi ile 32 bin yatak kapasiteli 216 hastane inşaatının bir kısmı bitti, bir kısmı da bitmek üzere. Bir kısmı da 2016’da hizmete girecek. Diğer taraftan 24 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin bütün protokolleri imzalandı. Hukuksal altyapıları büyük oranda tamamlandı. Şehir hastanelerinin ilki 2016’da hizmete girecek” dedi. 2017 yılı sonu itibariyle 24 bin yatak kapasiteli şehir hastaneleri ile 32 bin yatak kapasiteli kamu hastanelerinin hizmete gireceğini belirten Müezzinoğlu “Bu yıl ihalesini yapacağımız gerek kamu hastaneleri gerekse şehir hastaneleriyle yine 30 binin üzerinde yatak kapasitesinin ihale süreçlerini başlatmış olacağız. 2018’e geldiğimizde bir taraftan şehir hastaneleri, bir taraftan kamu hastaneleriyle toplam 90 bin yatak kapasitesinin ileri inşaat teknolojisi, akıllı bina anlayışı, çevre dostu bina anlayışıyla sıfırdan yapmış dünyanın tek ülkesi olacağız” dedi.

yürüyüş

 “KORUYA KİMSENİN DOKUNABİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL”

Basın mensuplarının “Bir Adım Hareket, Bin Adım Sağlık” etkinliğinin düzenlendiği Emirgan Korusu’nun yakınlarındaki arazilerin imara açılacağı yönündeki iddialara hatırlatması üzerine Müezzinoğlu şunları söyledi: “Konuyu bilmiyorum ama medyada duyduğum kadarıyla koruyla ilgili sorun olmadığını biliyorum. Koruya kimsenin dokunabilmesi mümkün değil. Öyle bir düşünce veya öyle bir irade de talep de olmadığını… Ama korunun etrafındaki alanın mülkiyeti nedir, bilmediğim için daha fazla cümle söylemem zor” dedi. (Ezgi ÇAPA İstanbul DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir