GündemManşet

150 yıllık ağaçlar kesildi, yerine yeni fidanlar dikildi!

bahcekoy-valide-sultan-caddesi (4)

***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bahçeköy Valide Sultan Caddesi’nde kesilen ve büyük tepkiye neden olan 150 yıllık çınar ağaçlarının yerine yeni fidanlar dikti.

***

bahcekoy-valide-sultan-caddesi (10)

OĞUZHAN İNCE / ÖZEL HABER / SARIYER GAZETESİ

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü‘nün sorumluluk alanında kalan ağaçların, İstanbul 4 Numaralı Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu’nun 22.10.2013 tarihli kararı gereğince; kırılma ve devrilme tehlikesine karşı kesildiği ifade edildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Valide Sultan Caddesi boyunca çınar ağaçları dikti. Özel kök söküm araçları ve kepçelerle yapılan fidan dikimi sırasında yeni ağaç fidanları kamyonlarla getirildi. Belediye ekiplerinin bölgede güvenliği tehdit eden kurumuş ağaçları kesmeye devam edeceği ve sağlıklı ağaçlara da bakım yapmaya devam edecekleri öğrenildi.

bahcekoy-valide-sultan-caddesi (12)   bahcekoy-valide-sultan-caddesi (5) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (6) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (7) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (8) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (9)  bahcekoy-valide-sultan-caddesi (3) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (2) bahcekoy-valide-sultan-caddesi (1)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler