GündemManşet

158 dönümlük İstinye arazisine apart oteller yapılacak

istinye1-3

***

İstinye’deki 158 dönümlük devlet arazisini Emlak Konut GYO’nun düzenlediği “arsa karşılığı gelir paylaşımı” ihalesi yöntemiyle kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul, proje start verdi. Şirketten yapılan açıklamada İstinye’deki boğaz manzaralı arazide oteller ve cadde mağazalarının yapılacağı belirtildi.

***

SARIYER GAZETESİ/ HABER MERKEZİ

Sarıyer İstinye arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi 13 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilmişti. İhaleye 1.8 milyar TL ile en yüksek teklifi veren Tahincioğlu Gayrimenkul,arsaların sahibi olmuştu. Emlak Konut GYO ile Tahincioğlu Gayrimenkul, bugün İstinye arazisi için bugün imzalar atıldı. Tahincioğlu’nun İstinye projesinde otel ve apart otellerle birlikte cadde mağazaları olacak. Emlak Konut GYO ile Tahincioğlu Gayrimenkul, İstinye arazisi için ilk adım atıldı. 6 parselde toplam 158 bin metrekarelik arsalar İstinye Turizm Merkezi Planı’nda turizm tesisi, konut, eğitim, kreş ve park alanı imarlı.

Tahincioğlu İstinye projesi yatay mimaride 2 -3 katlı yapılardan oluşacak. Projede otel ve apart otellerle birlikte cadde mağazaları olacak. Projenin önümüzdeki yıl lansmana çıkması planlanıyor.

Tahincioğlu şu açıklamayı yaptı:

Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen İstinye, Sarıyer’deki arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesini, toplam satış geliri 3.672.000.000 TL, arsa payı oranı % 51.1 ve Emlak Konut GYO’nun bugüne kadar düzenlemiş olduğu bütün ihaleler içerisindeki en yüksek arsa satış bedeli 1.876.392.000 Lira ile Tahincioğlu olarak kazanmanın gururunu yaşıyoruz.

İstinye Bayırı’nda yer alan yaklaşık 158,500 metrekarelik araziyi, az katlı yapılardan oluşan yeşile ve çevreye saygılı otel ve apart otel projesi ile değerlendirmeyi planlamaktayız. Çalışmalarına derhal başlayacağımız projemizin 48 dönümlük bölümü boğaza nazır park, yeşil alan ve spor alanı olarak değerlendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir