GündemManşet

Aday adayları Didem Engin ve Turan Durmuş, CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti

didem-engin (2)

İstanbul 2. Bölge CHP Milletvekili aday adayı, Renova Ekonomi ve Yatırım Danışmanlığı Şirketi’nin kurucusu Didem Engin, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Didem Engin’in daveti üzerine toplantıya katılan CHP eski Fatih İlçe Başkanı ve 2. Bölge milletvekili aday adayı Turan Durmuş da partililerle buluştu.

***

SARIYER GAZETESİ – ELİF ÖZGE YALÇIN

Ön seçim dolayısıyla milletvekili aday adaylarını ağırlayan CHP Sarıyer İlçe Örgütüne bugün(cumartesi) Didem Engin ve Turan Durmuş konuk oldu. Kendilerini tanıtıp hedeflerinden bahseden aday adayları partililerin sorularını yanıtladılar.

didem-engin (3)

Hepimiz el ele vermek zorundayız

Sözlerine Didem Engin’in başarılı olacağına inandığını belirterek ve daveti için teşekkür ederek başlayan Turan Durmuş kısaca kendisini tanıttıktan sonra şunları söyledi: “Şu anda önümüzde AKP’den kurtulma seçimi var, bu seçimde hepimiz el ele vermek zorundayız. Cumhuriyetin kazanımlarını AKP’ye teslim etmeden, bu savaşta birlik ve beraberlik içerisinde, hiçbir zaman küsmeden, darılmadan, sıramız hangi numara olursa olsun; önemli olan CHP ailesi. AKP’den savaşı alabilmemiz için örgütlü güç çok önemli.

 

didem-engin (4)

Turan Durmuş’a kendisi için söylediklerinden dolayı, “İşte gerçek  CHP bu, evet adayız birbirimizle rekabet içerisindeyiz, her ikimiz de mecliste görev yapmak istiyoruz ama aynı zamanda da birbirimizi destekliyoruz” diyerek teşekkür eden Didem Engin, eğitim ve iş hayatından bahsederek kendisini tanıttığı konuşmasında şunları söyledi:

Partim için onur duyarak çalıştım

2007’de partimizin en genç milletvekili adayıydım. Seçilebilecek bir sırada değil, 14. sıradaydım fakat onur duyarak partim için çalıştım, 14. sıradan görev yaptım. Ondan sonraki yıllar içerisinde pek çok farklı görevde bulundum İstanbul İl Yönetiminde ve Parti Meclisi Üyesi olarak görev yaptım. Kısa bir dönem MYK üyeliğim oldu. Tüm bu görevleri onur duyarak gerçekleştirdim. Bugün milletvekili aday adayı olarak karşınızdayım ve kendimi tüm diğer aday adayları gibi örgütümüze emanet ediyorum, örgütümüzün desteğini bekliyorum.

didem-engin (6)

Halkımızın istediği sadece eleştirmemiz değil

“Zor bir sürecin içindeyiz. Önseçim aslında haziran seçimlerinin ilk aşaması. Bizim seçeceğimiz adaylar bir sonraki aşamada halkın huzuruna çıkacaklar ve oy isteyecekler halkımızın beklentileri nedir diye baktığımızda, oyumuzu nasıl artırabiliriz, nasıl CHP iktidarını sağlayabiliriz diye baktığımızda; halkımızın bizden beklediği sadece eleştirmek değil, sadece sorunları gündeme getirmek değil, sorunları çözümlerle birlikte somut olarak ortaya koyabilmemiz. Görevlendireceğimiz adayların, yeterli alt yapıya, bilgi birikimine, sorumluluğa sahip olan adaylar olması çok önemli.

Meclise gittiği takdirde üzerinde çalışmak istediği alanları da açıklayan Engin, tüm CHP’lilerin ortak noktaları olan emeğin yanında olmak ve özgürlükleri savunmanın yanı sıra  özellikle Türkiye’deki işsizlik sorununun ve gelir dengesizliğinin çözümü; dış ticaretin geliştirilmesi ve Türkiye’nin kendi bölgesinde ve dünyada daha güçlü konuma getirilmesi, sanayi politikalarının teknoloji ve inovasyon merkezli geliştirilmesi konularında çalışmalar yapmak istediğini belirtti.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler