GündemManşet

Sarıyer Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’nden “para” istedi!

ibb-sariyer-topbas1

***

Sarıyer Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı yolların asfaltlanması ve onarımı nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kendisine tam 4 milyon 407 bin lira para ve ayni yardım yapmasını istedi. Büyükşehir, eğer bu talebi kabul ederse bu paranın yaklaşık 3.5 milyonu görevine geri dönen Gökan Zeybek’e bağlı Fen İşleri Müdürlüğü‘ne verilecek.

***

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Pazartesi günü yapılan Haziran ayı oturumunda dikkat çekici bir karar alındı. 3 ayrı komisyonca hazırlanan rapor mecliste kabul edildi. Bütçe- Avrupa Birliği- Kadın ve Aile Komisyonu Müşterek Raporu’na göre Sarıyer Belediyesi’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 4 milyon 407 bin lira maddi ve ayni (malzeme) yardım yapılması istendi. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün talebiyle başlatılan ve başkanlık tarafından da meclis gündemine getirilen karar, 5216 sayılı Belediye Kanununun 27. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 75/a bendi uyarınca, komisyonlar tarafından uygun görüldü.

3.5 MİLYON FEN İŞLERİNE VERİLECEK

3 ayrı komisyonun hazırladığı müşterek raporun mecliste kabul edilmesinden sonra artık top İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde. Meclisten geçen raporda söz konusu yardımın yüzde 80’i olan yaklaşık 3.5 milyon liranın Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne asfalt harcamaları için verilmesi de istendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi eğer Sarıyer’in bu talebini kabul ederse 4 milyon 407 bin liranın tamamını belediyeye nakit olarak ya da malzeme (asfalt) yardımı olarak da ödeyebilecek. Büyükşehir ayrıca bu rakamın isterse birazını para birazını malzeme olarak da Sarıyer’e gönderebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir