GündemManşet

Boğaz’da katledilen ağaçların yerine yeni fidanlar dikildi

emirgan-mado

***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Emirgan Sahili’nde katlettiği ağaçların yerine fidanlar dikti. Büyükşehir’in “ağaç katliamının” basında ve kamuoyunda büyük tepki çekmesi üzerine geri adım attığı öğrenildi.

***

Emirgan sahilinde bulunan asırlık çınar ağaçları, dün iddiaya göre sahildeki bir restoranın manzarasını kapattığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kesilmişti. Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletme çalışması gerekçesiyle yaptıklarını kesim, kamuoyunda ve basında geniş yankı buldu. Rezaleti, Hürriyet ve Sözcü gazeteleri başta olmak üzere pek çok gazete birinci sayfadan okuyucularına duyurdu.

BÜYÜKŞEHİR ÖNCE KATLETTİ SONRA YERİNE FİDAN DİKTİ

Boğaz’daki ağaç katliamının geniş yankı bulması üzerine Büyükşehir Belediyesi geri adım atmak zorunda kaldı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kesilen ağaçların yerine bugün yeni fidanlar dikti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar ; “Kesilen ağaçlar sağlam ve asırlık ağaçlardı. Büyükşehir Belediyesi burada otopark yapmak için bu ağaçları kesti. Tepkiler gelince geri atmak zorunda kaldı. SÜTİŞ’e özel bir çalışma yapılıyor” diye konuştular.

ibb-emirgan-agackatliam1

Bir yorum

  1. İyi oldu hepimiz belirttik çünkü ya kesilen ağaca yazık değilmi kim olursa olsun ağaç kesilmez…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir