GündemManşet Altı

İftar sofrası Yeniköy’de

Sarıyer Belediyesi tarafından Ramazan Ayı’nın başından beri her akşam farklı mahallelerde kurulan iftar sofrasının bu akşam ki adresi Yeniköy oldu. Rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazan’ın son günlerine yaklaşırken Yeniköylü vatandaşlar Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşadı.

İftar saati öncesi Yeniköy Yaşam Evi Bahçesi’nde kurulan masalarda yerlerini alan vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte aynı sofrada dualarla oruçlarını açtılar. Her gün ayrı mahallelerde Sarıyerlilerle bir sofrayı paylaşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaptığı konuşmada vatandaşların bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni kutlayarak; Kadir Gecesi’nin ve Ramazan Ayı’nın sadece İslam alemine değil tüm insanlığa barış, birlik, kardeşlik, dayanışma ve huzur getirmesini diledi.

kadir-gecesi

Mübarek Kadir Gecesi dualarla kutlandı…

Sarıyer Belediyesi tarafından İstinye eski tersane alanında düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle alanı dolduran vatandaşlar, tüm dünyaya barış ve kardeşlik gelsin diye dua etti.

Dr. Arif Aslan tarafından sahneden sunulan söyleşiyi dinleyen yurttaşlarımız, okunan dualara hep bir ağızdan amin dedi. Dr. Arif Aslan’ın anlattığı hadis-i şerifleri ve kıssaları can kulağıyla dinleyen vatandaşlar, edilen duaların huzur ve mutluluğuyla alandan ayrıldılar.

kandil-istinye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir