GündemManşet

İftar sofrası Çayırbaşı’nda kuruldu

iftar-çayırbaşı-3

 

Sarıyer Belediyesi’nin bir ay boyunca dolup taşan sofralarının bu akşam ki konukları Çayırbaşılılar oldu. Çayırbaşı pazar yerinde kurulan iftar sofrasında Sarıyerli Romanlar, birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açtı. Vatandaşlarla bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e miniklerin ilgisi oldukça büyük oldu.

İftar yemeğinin ardından kürsüye gelen Çayırbaşı Muhtarı İbrahim Bektaş yaptığı konuşmada; Belediye Başkanı Şükrü Genç’in her zaman Romanların yanında olduğunu söyleyerek, yaptığı tüm çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Alkışlar eşliğinde mikrofona davet edilen Başkan Genç, Roman vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada; ‘’Niyetleriniz kabul olsun. Hep birlikte nice sağlıklı ramazanlar ve bayramlar görelim. Çayırbaşılı çocuklarda inanılmaz bir samimiyet var. Sizlerin gönüllerinizin zenginliği sofralarınıza yansıyor’’ diyerek Romanların içinde doğal bir güzellik bulunduğunu ve bu güzelliğin daha çok öne çıkabilmesi için birlik ve beraberlik içinde çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

 

iftar-çayırbaşı-2

ÇAYIRBAŞILILARA RAMAZAN EĞLENCESİ

Çayırbaşı Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde oruçlarını açan mahalle sakinleri daha sonra Sarıyer Belediyesi ve Büyükdere Muhtarlığı tarafından organize edilen Ramazan eğlencesine katıldılar. Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi’nin bahçesinde düzenlenen eğlencede kendi imzasını taşıyan şiirleri okuyan Erdoğan Sarıgül’ün ardından gitarı ile Özdoğan Öztürk sahne aldı. Ramazan Bayramı öncesinde Roman vatandaşlar için düzenlenen eğlencede Yeteneksizsiniz yarışmasında jüri üyelerinin beğenisini kazanan Yeni Grubu aşk şarkıları seslendirdi. Gecenin finalinde sahne alan Çayırbaşılı Tugay, geceye damga vurdu. Alanı dolduran onlarca vatandaş, Tugay’ın seslendirdiği şarkılarla yerlerinde duramayarak, ritimlere eşlik etti.

Havai fişek gösterisi ile sona eren gecede sahne alan sanatçılara çiçeklerini Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Dereli ve Büyükdere Mahalle Muhtarı Ali Yazıcı verdi.

 

iftar-çayırbaşı-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir