GündemManşet

Sarıyer’de tahliye şoku yaşandı.

Rumelihisarı’nda 24 yıldır hizmet veren Doğa Tepe adlı restoran İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekçe gösterilmeksizin boşaltıldı.

tahliye20

İstanbul Boğazı’nda çok sayıda kaçak yapıya göz yuman İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün şaşırtan bir adım attı. 24 yıldır faaliyet gösteren, ruhsatlı, tüm izin belgelerine sahip Doğa Tepe adlı restorana yaklaşık 200 kişilik ekip gönderen İBB, kiracısını polis ve zabıtalar himayesinde tahliye etti.

Doğa Tepe restoranın işletmecisi Erol Aslan, “Yürütmeyi durdurma kararı için açtığımız davaların sonucunu beklemeden, hiçbir gerekçe göstermeden bizi çıkardılar” dedi. Alınan yıkımı kararını durdurduklarını kaydeden Aslan, “Tahliye için açtığımız dava devam ediyor. Görüşmeye yanaşmayıp zorbalıklı tüm eşyalarımızı kapının önüne koydular” diye konuştu.

tahliye39
İÇKİLİ OLDUĞU İÇİN

Restoranın içkili olduğu için böyle bir uygulamayla karşılaştıklarını belirten Aslan şöyle devam etti:“24 yıldır her ay belediyeye kira ödüyoruz. Biz geldiğimizde mezbelelik olan alanı doğaya hiçbir zarar vermeden yeniledik ve çevresini düzenledik. Şu an 50 çalışanımız işsiz kaldı. Maddi manevi kaybımız eğer mahkeme lehimize karar verirse nasıl karşılanacak? Bize işgalciymişiz gibi davranıyorlar. Burası biz çıkarıldıktan sonra birilerine peşkeş çekilecek. Bunun ilk adımlarını hemen yanı başımızda AKP’ye yakın bir işadamının müze adı altında kendisi için inşa ettiği köşkte gördük” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir