GündemManşet Altı

Minik öğrencilerden Başkan Şükrü Genç’e plaket


635769726190725562_ayrac

Geleceğin emanet edileceği çocuk ve gençlerin bu günden eşit ve kaliteli bir eğitimle öğrenimlerini sürdürmeleri için Sarıyer genelinde tüm ilk ve orta dereceli okulları dolaşarak, tüm eksik ve ihtiyaçları uzman yöneticilerle birlikte yerinde inceleyip tespit eden Başkan Genç, Rumeli Kavağı Mahallesi’nde eğitim veren R. Güney Kıldıran İlk ve Ortaokulu yöneticileri ve okul aile birliği üyelerinin düzenlediği kahvaltıya katıldı.

_ayrac

 Fahrettin Uyanık; “Okulumuz adeta sıfırdan yapıldı”

Okullarının, çatısından elektrik tesisatına, badana-boyasından çevre düzenlemesine kadar adeta sıfırdan yapıldığına dikkat çeken Müdür Fahrettin Uyanık, başta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç olmak üzere, emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

635769726150739386

Başkan Genç: Amacımız; eğitime daha fazla zaman ayrılmasını sağlamak.
Sarıyer’deki tüm okulların sorunlarını yerinde görmek, gerekli onarım ve tadilatları yapmak için verdikleri mücadele ve çalışmalara devam edeceklerinin altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu çalışmaların belediyenin görevleri arasında yer almamasına karşın toplumun menfaati ve çocukların geleceği için gerekli olduğunu belirtti. “Eğitime daha fazla zaman ayrılması için onarım ve tadilat gibi işleri öğretmen ve velilerin sırtından alıyoruz” diyen Genç, her konuda feragat edilebileceğini ancak eğitimden taviz verilemeyeceğini sözlerine ekledi.
 Başkan Genç, Sarıyer Akademi’yi anlattı

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, özel okula giden öğrenci ile devlet okuluna giden öğrenciyi aynı eğitim düzeyinde tutmak için verdikleri çabalardan bahseden Başkan Genç, belediye bünyesinde oluşturdukları ve büyük bir eğitim projesi olan Sarıyer Akademi’den bahsetti. Sarıyer’de başarılı işlere imza atan ve alanlarında uzman öğretmenleri bir araya getirerek oluşturdukları eğitim programıyla yaklaşık 600 öğrenciye lise ve üniversite hazırlık kursları verileceğini bildirdi. 7-8-9-10-11 ve 12. sınıflara dahil öğrencilerin Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seviye tespit sınavlarına alındığını ve sınavlar sonucunda sınıflandırılacak öğrencilere ücretsiz eğitim verileceğini söyledi.

635769726201190694

Minik öğrencilerden Başkan Genç’e teşekkür plaketi
Okullarına yaptığı katkılardan ötürü kendisi için hazırladıkları plaketi minicik elleriyle Başkan Şükrü Genç’e takdim eden R.Güney Kıldıran İlkokulu öğrencileri, konuşması sırasında da kendisini yalnız bırakmadılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir