GündemManşet Altı

Şair Nigâr İlkokulu’nda 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı törenle başladı

acılıs

Sarıyer Şair Nigâr İlkokulu’nda gerçekleşen 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Okul bahçesinde düzenlenen anlamlı törende öğrenciler tarafından okunan şiir ve bayrak gösterisinin ardından minik folklör ekibinin sergilediği Karadeniz halk oyunları gösterisi izleyenleri coşturdu.

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdüründen, Başkan Genç’e teşekkür plaketi
 Gösterilerin ardından mikrofona gelen Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, okula yapılan katkılardan ötürü hayırsever Muzaffer Akpınar, Pınar Akpınar ve Sarıyer Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Tahmaz, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e Sarıyer genelinde eğitim veren 45 okula yaptığı katkı ve hizmetlerden ötürü ayrıca şükranlarını sunarken kendisine bir de teşekkür plaketi takdim etti.
acılıss

Başkan Genç: Çocuklarımızın elini bırakmayalım. 
Bir ülkenin gelişmişliği ve kalkınmışlığının eğitime bağlı olduğuna dikkat çeken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocuklarımızın elini bırakmayalım” diye konuştu. Kendisinin de mezun olduğu bir okulda yeni eğitim öğretim sezonunu açmanın gururunu yaşadığını ifade eden Genç, okulun yenilenmesinde emeği geçen başta Akpınar ailesi ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek yeni eğitim yılının, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diledi.
acıllıs

Kaymakam Bilgin: Emeği geçenlere şükran borçluyuz.
Yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinen Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, okullara yardımda hiçbir hizmeti esirgemeyen bir belediyeye sahip olduklarından dolayı duyduğu mutluluğu belirtti. Kaymakam Bilgin, katkılarından ötürü Muzaffer Akpınar’a bir teşekkür plaketi verdi.

Okul bahçesine dikilen çam fidanlarına, öğrencilerle birlikte toprak atan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, daha sonra veliler tarafından hazırlanan lezzetli ikramların tadına baktı. Törene Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Semra Kartal, İsmail Erdem ve Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Nüvit Demircan ve Rumeli Hisarüstü Mahallesi Muhtarı Çetin Karayılan da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir