GündemManşet

54 yıllık muhtara yıkım şoku! Polisler için kurduğu çardak, Büyükşehir Belediyesi zabıtalarınca yerle bir edildi!

rafet-tarabya1 (3)

_ayrac

Tarabya’da tam 54 yıldır aralıksız muhtarlık yapan Türkiye’nin rekortmen muhtarı Rafet Üstün’e, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hiç unutamayacağı bir şok yaşattı. Muhtar Üstün’ün, Huber Köşkü nedeniyle mahallesinde görev yapan polisleri düşünerek muhtarlık bahçesine yaptırdığı çardak, belediye ekiplerince yerle bir edildi.

_ayrac

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Türkiye’nin en gözde semtlerinden Sarıyer Tarabya’da 1961 yılından beri aralıksız muhtarlık görevini yürüten Rafet Üstün,  geçtiğimiz Cuma günü meslek hayatının belki de en şok edici olayını yaşadı. Aralıksız 54 yıllık muhtarlık göreviyle Türkiye rekorunu elinde tutan 85 yaşındaki Muhtar Üstün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen ilginç bir yıkıma maruz kaldı.

Deneyimli Muhtar Rafet Üstün’ün, kendi mahallesi sınırları içinde kalan Cumhurbaşkanlığı köşkü Huber’de ve mahallesinde görev yapan polisler için muhtarlık bahçesine kurduğu tahta çardak belediye ekiplerince yerle bir edildi.

rafet-tarabya1 (2)

İstanbul Boğaz’ının en gözde mahallerinden Tarabya’nın sevilen Muhtarı Rafet Üstün, Huber Köşkü nedeniyle mahallesinde yoğunlaşan polisleri düşünerek muhtarlık bahçesine küçük bir çardak yaptırdı. Ancak geçen Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne bağlı Zabıta ekipleri, muhtarlığa gelerek söz konusu çardağı yıktı.

rafet-tarabya1 (4)

“KENDİME YAPMADIM POLİSLERE ÇARDAK YAPMIŞTIM”

Yaşadığı şoku ve üzüntüsünü Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya anlatan Muhtar Rafet Üstün tepkisini şu sözlerle dile getirdi. “Huber Köşkü benim mahallemde, Sayın Cumhurbaşkanımız Tarabya’ya geldiği zaman çok sayıda polisimiz mahallede görev alıyor. Pek çoğu sabahtan akşamlara kadar yol kenarlarında beklemek zorunda kalıyor. Benim muhtarlığım da karakolun hemen arkasında, bitişiğinde olduğu için bahçeye onlar için bir çadır yapayım dedim. Ben tamamen iyi niyetli olarak polisleri düşünerek böyle bir şey yaptırdım. Kendi cebimden 5 bin lira masraf ederek bahçeye tahtadan küçük bir çardak yaptırdım. Ancak Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden gelen yaklaşık 20-30 kişilik zabıta ekibi benim bahçemdeki çardağı yıkıp malzemelerini yol kenarına attı. Ben kendime kaçak kat çıkmadım, kendime ev yapmadım sadece polisleri düşünerek küçük bir çardak yapmıştım. Yazıklar olsun. Ben 54 yıldır Tarabya’nın muhtarıyım. Tarabya’da nerede hangi kaçaklara nasıl göz yumulduğunu konuşmak bile istemiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş sesimizi duysun”

HAVANTEPE’DE ENGELLİ VATANDAŞIN EVİNİ YIKIP DIŞARI ATMIŞTI

Sarıyer’de rüşvet karşılığı pek çok kaçak binaya göz yumduğu iddialarının odağındaki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Yeni Mahalle Havantepe’de ilginç bir yıkım gerçekleştirmişti. Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne bağlı Zabıta ekipleri, engelli Kazım Ersöz’ün evini yıkarak tekerlekli sandalyede yaşayan vatandaşı sokağa atmışlardı. Yıkım sırasında darp edildiği de iddia edilen engelli vatandaş, halen enkaz başında kurduğu çadırında zor şartlarda yaşamaya çalışıyor.

rafet-tarabya1 (1)

rafet-tarabya1 (5)

sems-cakiroglu10

Bir yorum

  1. Muhtarımız Ankarada ki muhtarlar buluşma toplantısına katılmamışsa yaptığı her şey yıkılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir