GündemManşet Altı

77 Yıldır özlem ve saygıyla anıyoruz

protokol

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’nci yıl dönümünde Sarıyer’de anıldı.

 Sarıyer Merkez’de bulunan anıtın önünde toplanan onlarca vatandaş, 77 yıldır bitmeyen özlemi bir kez daha yineledi. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Hava Kurmay Albay Hamdi Acar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Sarıyerli vatandaşların katıldığı resmi tören çelenk sunumu ile başladı.

 Saatler 9.05’i gösterdiğinde iki dakika hayat dururken, alanda bulunan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadılar. Gencinden yaşlısına onlarca kişi Ata’nın huzurunda İstiklal Marşı’nı tek bir ağızdan seslendirdi.

Törenin ardından Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakım Evi öğrencileri Atatürk Anıtı’na çiçek bırakarak, şiirler okuduktan sonra, Sarıyer Belediyesi tarafından kurulan Anıtkabir maketinin önünde Başkan Genç ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

10kasımcocuklar

Rotary’li öğrenciler Atatürk’ü andılar

Atatürk’ü anma töreni Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören ile devam etti. Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen, Sarıyer’den bir çok öğrencinin ve öğretmenin katıldığı programda Atatürk’ün Hayatı konulu slayt gösterisi izleyenlerin gözlerini doldurdu.

635827541722770565 10kasımmustafakemal 10kasımataturk 10kasımda 10kasımdacocuklarla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir