GündemManşet

AB Bakanı Volkan Bozkır, Rumeli Fener’inde balıkçılarla buluştu

akp-abbakanivolkanbozkir1 (2)

***

Sarıyer Rumeli Feneri’nde vatandaşlarla buluşan AB Bakanı ve Bazmüzakereci Volkan Bozkır; “Bu seçimlerde yanlış bir karar çıkarsa o zaman emeklerle taşıdığımız kaleyi dağın tepesinden aşağı yuvarlanmış görürüz ve oraya tekrar getirmemez mümkün olmaz” diye konuştu.

 ***

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, “Bu seçimlerde yanlış bir karar çıkarsa o zaman emeklerle taşıdığımız kaleyi dağın tepesinden aşağı yuvarlanmış görürüz ve oraya tekrar getirmemez mümkün olmaz” dedi. Sarıyer Rumeli Feneri Mahallesi’ndeki açık alanda vatandaşlarla buluşan Bozkır, balıkçıların sorunlarını dinledi.

Bozkır, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin Türkiye için önemli olduğunu, bu nedenle herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini söyledi. “Bu seçim belki Türkiye’nin kaderini tayin edecek bir seçim. Bu defa herkes oyunu kullanmalı. Kime verirse versin seçime katılımın yüksek olması lazım” diyen Bozkır, sandıktan çıkacak sonuca göre Türkiye’nin de geleceğinin şekilleneceğini vurguladı.

akp-abbakanivolkanbozkir1 (4)

Türkiye’nin gelişmesi ve ülkenin eski günlerine geri gitmemesi için herkesin oyunu düşünerek kullanması gerektiğine işaret eden Bozkır, şöyle konuştu:

“Bu seçimde alınacak sonuca göre Türkiye’nin, 100. yılında nereye gideceğine bir anlamda karar vereceğiz. Türkiye çok gelişti, biliyorsunuz bütün rakamlar üçe katlandı. Hem demokraside hem ekonomide çok daha rahat bir hayat yaşıyoruz. Sivil toplumumuz da gelişti ve 104 bin sivil toplum kuruluşumuz var. Herkes artık fikrini rahatça söyleyebiliyor. Kimse sıkıntı içinde değil. İnşallah daha da artacak. Bu seçimlerde yanlış bir karar çıkarsa o zaman emeklerle taşıdığımız kaleyi dağın tepesinden aşağı yuvarlanmış görürüz ve oraya tekrar getirmemez mümkün olmaz.”

Bozkır, ülkede hiç kimsenin kendisini ötekileştirilmiş hissetmemesi için çalıştıklarını söyledi. İnsanların dinine, diline, kimliğine, inancına ve yaşam biçimine bakılmasını doğru bulmadığını ifade eden Bozkır, şunları kaydetti:

“Türkiye’de hiç kimse ‘Kendimi şurada değil, burada hissedeyim’ demesin. Hepimiz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olalım istiyoruz. Milli gelirimiz 820 milyar dolara çıktı ve 200 küsurlardan geldi. Bunu 2 trilyon dolara çıkartacağız ve kişi başına milli gelir 25 bin dolar olacak. Sosyal hakların artışı, eğitimin yükselmesi, çevre sorunlarının giderilmesi, gıda güvenliğinin artması gibi sorunlar çözülürse her şey daha güzel olur. Bu sorunlar olmazsa Türkiye’yi daha iyi bir Türkiye yaparız ve sizlerin bunda emeği çok. En zor işlerden birini yapıyorsunuz. Severek yapmazsanız bu iş yapılmaz.”

Bozkır, daha sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve beraberindekilerle Rumeli Feneri önünden balıkçı barınağını inceledi.

akp-abbakanivolkanbozkir1 (1)akp-abbakanivolkanbozkir1 (3)akp-abbakanivolkanbozkir1 (5) akp-abbakanivolkanbozkir1 (6) akp-abbakanivolkanbozkir1 (7) akp-abbakanivolkanbozkir1 (8)

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir