GündemManşet

AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski öğretmen Hüseyin Bürge, Sarıyer’de okulları ziyaret etti, eğitimcilerin sorunlarını dinledi!

huseyin-burge1 (11)

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Ak Parti’nin sevilen isimlerinden İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, 2015-2016 eğitim yılının başlamasıyla birlikte Sarıyer’deki okulları ziyaret etti. Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve partililerle birlikte, Anadolu Mehmet Şam Meslek Lisesi, Rumelikavağı Güney Kıldıran İlköğretim Okulu, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Bürge, okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Bayrampaşa’da tam 17 yıl boyunca belediye başkanlığı yapan ve kendisi de öğretmen kökenli olan Bürge, eski meslektaşlarından büyük ilgi gördü. Okullardaki öğretmenlerle uzun süre sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen Bürge, yeni eğitim yılı nedeniyle “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Ak Parti’de 1 Kasım seçimlerinde yeniden milletvekili adayı gösterilen Hüseyin Bürge, Sarıyer’deki temasları sırasında samimi ve mütevazı tavırlarıyla dikkat çekti.

huseyin-burge1 (1)

HÜSEYİN BÜRGE KİMDİR?

Hüseyin Bürge, 10 Ağustos 1955’te Kırklareli Çeşmeköy’de doğdu. Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 1980-1994 yılları arasında çeşitli lise ve dengi okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 1994 yılında Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi ve 2011 yılına kadar kesintisiz 17 yıl Bayrampaşa Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Balkan Belediyeler Birliği Başkanlığı, Uluslararası Balkan Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Balkan Medeniyetler Derneği Başkan Yardımcılığı, Bayrampaşa Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkan Yardımcılığı gibi birçok ulusal ve uluslararası dernek ve vakıfta aktif görevler aldı. İngilizce ve Arapça bilen Bürge, evli ve 3 çocuk babası. Bürge, 2 dönemdir AK Parti İstanbul milletvekilliği yapıyor. Mecliste İçişleri Komisyonu’nda görev aldı. Halka yakınlığıyla bilinen Bürge, Bayrampaşa Belediye Başkanlığı döneminde ilçede çok sayıda önemli projeyi hayata geçirmişti.

burge2huseyin-burge1 (2)

huseyinburge10huseyin-burge1 (5)  huseyin-burge1 (7) huseyin-burge1 (8) huseyin-burge1 (9) huseyin-burge1 (10) huseyin-burge1 (6)burge1

akpburge1 akpburge2 akpburge3

huseyin-burge1-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir