GündemManşet

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar; “Sarıyer’i Sarıyer yapan hizmetleri biz yaptık”

salih-bayraktar10***_ayracSarıyer Gazetesi’nden Aslı Demir‘in sorularını yanıtlayan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, ülke gündemi ve yaklaşan seçimler öncesi önemli mesajlar verdi. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ve bu süreçte tüm halkın birbirine kenetlenmesi gerektiğini söyleyen Bayraktar, “Sarıyer’de belediye var mı diye merak ediyorum. Çünkü Sarıyer’i Sarıyer yapan hizmetleri biz yaptık” diye konuştu.

_ayrac

ÖZEL RÖPORTAJ/ SARIYER GAZETESİ

7 Haziran seçimleri hakkında görüşleriniz nelerdir?

Gönül isterdi ki tek başına iktidar olalım. Seçim sisteminin düzeninden kaynaklanan sebeplerden dolayı biz iktidar olamadık. 2002’de yüzde 34 ile 360’ın üzerinde milletvekili çıkartırken şimdi yüzde 41 ile 258 milletvekili çıkardık. Zaten bunun aşılması için tek başına iktidar olmak için başkanlık sistemini dile getirdik. Bu başkanlık sistemi sadece Ak Parti’ye mahsus bir sistem değil. Yeter ki tek parti hükümetleri kurulsun. İstikrarlı bir sistem sağlansın. Biz biliyoruz ki tek partili dönemlerde güzel işler yapıldığını, çok partili koalisyon hükümetleri uzun soluklu olmadığını gördük. Biz en yakın partiye yüzde 16 fark attık. Bizden sonraki 2 partinin oy oranın topladığımızda yine bizim sayımıza ulaşmıyor. Bu demek ki Türkiye Ak Parti’siz bir hükümeti kabul etmiyor. Biz tabi ki de koalisyonları çok zorladık. MHP ile olsun CHP ile olsun. Tabi HDP ile koalisyonu tabanımız istemedi hem de genel merkezimiz. Fakat MHP şimdiye kadar ki en yüksek milletvekili sayısını aldı. Hükümette olma şansını yakaladı. Geçmişte 99da kendilerine Rahşan Ecevit ‘eli kanlı katillerdir’ demesine rağmen bunlarla koalisyon hükümeti kurdular. Ama ne dediler biz Apo’yu asacağız falan filan ama af çıkarttılar. Biz tabi terörün sadece silahla çözülemeyeceğini bunun ekonomik, kültürel, sosyolojik boyutları olduğunu biliyoruz. Çözüm sürecini bunun için başlattık ve bu istismar edildi. Hem muhalefet hem HDP tarafından istismar edildi. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede bir iktidar boşluğu oluşmuştur fikriyle bir kaos ortamı yaratmaya çalıştılar. Hiçbir zaman AKP görevden kaçmamıştır. Devletine milletine sahip çıkmıştır. Misafir hükümet gibi olmasına rağmen operasyonlar devam ediyor. İnşallah önümüzdeki seçimler hayırlara vesile olur.

Sarıyer’deki oy oranları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sarıyer’de bizim son yerel seçimlerde oy farkımız 25 bindi, en son genel seçimlerde de fark 6binlere kadar düştü. Sarıyer’de 13 bin oy iptali var. Bu oy pusulasından kaynaklanan bir iptal var. Seçmenler bağımsız adayı kendi adayı zannederek mühürleri buraya bastılar. Türkiye genelinde 1 milyon 300bin oy iptali var 540bini İstanbul’da… Bu nedenle biz inanıyoruz ki bu 13bin oyun yüzde 70i bizim oyumuz. Biz seçimlerde birinci parti olacağımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de 1. Parti olacağımıza inancımız tamdır.

Sarıyer belediyesinin hizmetlerini nasıl buluyorsunuz?

Sarıyer’de bir belediye var mı acaba? Onu merak ediyorum. Ben Sarıyer’de hizmet anlamında bir şey görmüyorum. Muhalefetin bize ilgisi hizmetleri az buluyoruz dediğini duymadık. Hizmetlerimiz o kadar fazla ki. Sarıyer’i Sarıyer yapan hizmetleri biz yaptık. Ben Sarıyer’de hizmet adına bir şey görmedim. Ak parti hükümetlerinin ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetler ortada. Sarıyer Belediyesi’nin en güzel yaptığı şey bizim hizmetlerimizi engellemek. Sarıyer’deki okulların bahçelerine kapalı spor salonları yapıyorduk bunlar dâhil engellendi. “AVM yapıyor” dediler.  Siyasetin seviyesinin bu kadar düşürülmemesi gerektiğini düşünüyorum.

1 Kasım seçimlerinden beklentileriniz nelerdir?

Önümüzde kısa bir süre var. Paralel, PKK, DHKC, DEAŞ ve bunların uluslararası uzantıları… Bunların Türkiye üzerinde oyunları var. Bunları biliyoruz bu süreçte çok dikkatli olmamız gerekiyor. Seçime kadar neler olur bilemiyoruz. Tüm vatandaşlar ve Sarıyerliler olarak çok dikkatli olmamız lazım. Sarıyer çok güvenli ve huzurlu bir ilçe ama son zamanlarda ben Sarıyer’in güvenli ve huzuru için endişelerimiz var. Çok dikkatli olmalıyız ve böyle provokatif eylemlere karşı birlik beraberlik olamazı lazım. Bizim gençlik yıllarımızda sağın solun girmediği yerdir Sarıyer. Bizim mücadelemiz birleştirici ve kanunlaştırıcı olma mücadelesidir.

SARIYER GAZETESİ ÖZEL RÖPORTAJ!

***

NOT: 1 KASIM SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE GAZETEMİZ ARACILIĞIYLA PARTİ AYRIMI YAPMAKSIZIN SESİNİ DUYURMAK İSTEYEN TÜM SİYASETÇİLERE SAYFALARIMIZ SONUNA KADAR AÇIKTIR. İSTEYEN HERKES SESİNİ SARİYERGAZETESİ.COM ARACILIĞIYLA DUYURABİLİR…

Tel: 0212 242 01 27 – info@sariyergazetesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir