GündemManşet

AK Parti Sarıyer İlçe Danışma Meclisi toplandı! AB Bakanı Volkan Bozkır; “7 Haziran maçın ilk yarısıydı, 1 Kasım ikinci yarısı olacak”

yonetim

_ayrac

AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı Danışma Meclisi, Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde toplandı. Toplantıya AB Bakanı ve Baş müzakereci Volkan Bozkır ile çok sayıda kişi katıldı. Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olabilmek için çok çalışılması istendi.

_ayrac

AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, isim vermeden Doğan Medyası’nı kastederek “O gazetelerin ve televizyonların ellerinde kan var” derken AB Bakanı Volkan Bozkır da “7 Haziran’da yüzümüzden düşen bin parçaydı. 1 Kasım maçın ikinci yarısı olacak” diye konuştu.

_ayrac

salihbayraktarbakanbozkır

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

***

AK Partililer, Sarıyer’de danışma meclisinde bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi’ndeki toplantının ana gündem maddesi 1 Kasım seçimleriydi. Kürsüye ilk çıkan isim AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar oldu.

Sarıyer Gazetesi’nin tüm detaylarını takip ettiği toplantıda Bayraktar, şunları söyledi; “Partimizin elde etmiş olduğu başarıların neticesinde teşkilat çalışmaları vardır, teşkilat çalışmaları bizim temel direğimizdir. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle yönetimleri, sandık yönetimleri bugüne kadar yapmış olduğumuz özverili, kararlı, samimi ve vefalı çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı gönülden teşekkür ediyorum. Son günlerde gelişen terör olayları karşısında 150 askerimizi, fidanımızı şehit verdik. Ben buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar, ülkemize baş sağlığı diliyorum.”

O GAZETELERİN ELLERİNDE KAN VAR!

“Ülkemizi kişisel çıkarları için bölmek parçalamak isteyen bir çeteyle karşı karşıyayız” diyen İlçe Başkanı Salih Bayraktar sözlerine şöyle devam etti; “Bu çetede sermaye çevreleri var, medya organları var, siyasi partiler var, köşe yazarları var, terör örgütleri var, suikastçılar var, iftiracılar var, paralelciler var, böyle bir cepheyi kim kurdu, kim bu insanları bir araya getirdi, bunlar üzerinden iç savaş provası yaptırdı, sadece HDP ve PKK değil medya gruplarının o gazetelerin o televizyonların ellerinde kan var.

5 SANDIĞA BİR KOORDİNATÖR TOPLAM 140 KOORDİNATÖR

salihbayraktar

“Önümüzde çok değerli bir seçim var. Bu seçim kampanyası sürecinde iki çalışmayı çok önemsiyorum” diyen Bayraktar sözlerine şöyle devam etti; “Birincisi sandık bazlı çalışma ikincisi ev sohbetleri. Sandık bazlı çalışmada, biz geçen seçimde de bunu yaptık ama istediğimiz neticeyi alamadık. Şu an iki ay sürecek bir çalışmanın alt yapısını başlattık ve bütün alt yapısını oluşturduk. 2 mahallemizde çalışmayı yaptık. Ferahevler ve Yeniköy Mahallelerimizde. Bu çalışmayı çok önemsiyorum, biz burada üç tane ana başlık oluşturduk. 1 okullardan sorumlu komisyon, 2 beş sandığa bir koordinatör.  700 sandığımız var, Sarıyer ilçesinde 5 sandığa bir koordinatör yani 140 kişi oluşturacak ve bunun takibini yapacak bir komisyon. 3 her mahalleden sorumlu koordinatör olmak şartıyla böyle bir komisyon oluşturduk. O mahalledeki sandık müşavirleri ve sandık kurulu başkanı ve üyelerini hem oluşturacak hem takibi yapacak bu komisyonları oluşturduk. Sizler de seçmen bazlı çalışmayı yaparak bire bir seçmene temasla ve seçim günü bizim seçmenimiz olan bu tespitlerden sonra seçmenimizi sandığa götürerek hem Ak Parti oylarını yükseltecek ve katılım oranını yükselteceğiz.

SALİH BAYRAKTAR; “SEFERBERLİK İLAN ETTİK”

1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yapan Bayraktar; partililere şöyle seslendi; “Burada sizlerden sadece elinizden geleni değil elinizden gelenin çok daha fazlasını bekliyoruz. Bu süreç önemli bir süreç yani bir seferberlik ilan edilmiştir. Bu yüzden gayretlerinizi bekliyoruz. Ev sohbetleri için bir metin hazırlayacağız ve ev sohbetlerinde bu konular konuşulacak. Bir de ev sohbetlerinde şunu önemsiyoruz, bir tane oy pusulası yanınızda götürüp orada bir fiili oy kullanmayı orda ki insanlarımıza göstereceksiniz. Çünkü biliyorsunuz İstanbul’da 540 bin oy iptal oldu, Sarıyer’imizde 12 bin oy iptali var, bunların bir çoğu bizim oylarımız. Bunları önemsiyorum 1 Kasım sonuçları itibariyle sadece Türkiye’yi ilgilendiren bir seçim olmayacağı tüm mazlumlarında sonuçlarından etkileneceği bilinci ve sorumluluğu ile partimize ve milletimize karşı kirli ittifakların kurulduğu bir dönemden sizlerin çabası azmi gayreti ve fedakarlığı ile milletin duası rabbimizin yardımlarıyla yine AK Kadrolar yeni bir tarih yazacaktır. Şimdiden Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar ailemize ülkemize milletimize tüm İslam alemine huzur mutluluk ve barış getirmesini Cenabı haktan niyaz ederim”

BOZKIR; “AK PARTİ’NİN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞIYORLAR”

ab

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Bayraktar’dan sonra söz alan AB Bakanı ve Baş Müzakereci Bakan Volkan Bozkır ise şunları söyledi; “Türkiye Cumhuriyeti tarihine baktığımızda AK Parti bir dönüm noktasıdır. AK Parti’den öncesi ve AK Parti’den sonrası diye bir ayrım yapmak doğru olacaktır. AK Parti döneminde çok kısa 12-13 yılda o kadar çok şey yapıldı ki belki Cumhuriyetin AK Partiye kadar olan döneminde yapılanların tamamından bir kaç küsur fazla çok önemli şeyler gerçekleşti. Sadece yollar köprüler değil, Türkiye’nin ekonomik alanındaki kazanımlarını saymak yetmez, demokrasi alanında, insan hakları alanında, insan onurunun yükseldiği alanlarda gerçekten yapılanlar AK Parti döneminde biat kabul etmez. Bunların hem Türkiye için hem milletimiz için çok olumlu sonuçları olmakla birlikte; kurulu düzende hem dünyada hem Türkiye’de malesef hesaplanmayan yeni bir unsur girmiş olması hasbiyle ‘Acaba Türkiye’nin yolu nasıl kesilir, bu Türkiye’den nasıl kurtuluruz, bu AK Parti artık fazla oldu onun başındaki lideri Recep Tayip Erdoğan nerden çıktı, bu adamı nasıl önleriz ve Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı oldu, yerine Başbakan Ahmet Davutoğlu geldi, bu da iyi çıktı napacağız” endişeleri aslında son bir buçuk iki senedir karşılaştığımız darbelerin önümüzü kesme teşebbüslerinin yaşamakta olduğumuz sorunların temelinde yatıyor.

HESAPTA OLMAYAN BİR HDP RÜZGARI YARATILDI

 

Ama o kadar çok darbeye rağmen Türkiye, AK Parti, Türk Milleti, Türk Devleti yıkılmadı ve daha güçlü bir şekilde ayakta. 7 Haziran seçimleri aslında oynanan bu oyunun diğer bir örneğini teşkil ediyor. Hiç hesapta olmayan bir HDP rüzgarı ortaya çıkarıldı, medyanın pompasıyla yurt dışından destekle HDP sanki iktidara gelecek, AK Parti’den kurtuluşun yegane unsuru olacak gibi bir hava yaratıldı. Türk insanı içinde gerçekten bugün üzüntü ile mücadele ediyorum, bir çok oy veren insan HDP’ye oy verelim, AK Parti gitsin, ne yaptığının farkında olmayan ve bunun ne gibi sonuçlar ortaya çıkaracağını gerçekten fark etmeden adeta lunaparka gidip çarpışan arabalara binmek gibi basite indirgeyip terör örgütünün bir başka unsuru olan HDP’ye oy vermeyi içlerine sindirebilen bir kitle Türkiye’de maalesef ortaya çıktı. Ama AK Parti 7 Haziran seçimlerinde ki bu kadar olumsuz tabloya rağmen yine bir çok partinin yıllardır görmediği bir oy oranına ulaşarak dünyada aslında bir çok partinin bayram yapacağı bir oy oranına ulaşarak ama çok küçük bir eksikle tek başına iktidar olacak çoğunluğu yakalayamadan bu seçimlerden çıktı. 7 Haziran seçimleri maçın birinci devresiydi maçın ikinci devresi bugün başladı. 1 Kasımda uzatmasıyla düdüğü ile bu iş bitiyor. 1 Kasımda kalemizde bir gol var ama biz ikinci devre 5 gol atıp bu mücadeleyi kazanacağız.

7 HAZİRAN’DA YÜZÜMÜZDEN DÜŞEN BİN PARÇAYDI

7 Haziran seçimlerinden sonra hepimizin yüzünden düşen bin parçaydı, üzüldük ama 8 Haziran akşamında aynı hislerin içinde değildik. Çünkü bir anda baktık ki durum bu, hemen toplantılar yapıldı, değerlendirmeler yapıldı, belki de 7 Haziran akşamı tek başına iktidar olacak çoğunluğu yakalasaydık belki 8 Haziran’dan bugüne kadar yaptığımız bu değerlendirmeleri yapmayacaktık. Belki de o zaman çok daha başka anlarda çok daha sıkıntılı bir tablo ile karşılaşacaktık ama her şey konuşuldu, her şey değerlendirildi, herkes içini döktü, neyin neden olduğunu neden eksik olduğunu, neden fazla olduğunu herkes gayet iyi anladı. Dolayısı ile biz bu seçimlere girerken artık bu değerlendirmemizi yapmış olarak hata yapmamaya gayret ederek ve şu ana kadarki kazanımları üstüne ekleyerek 1 Kasım’a gideceğiz. Bir şey ortaya çıktı, bu da çok büyük kayıplarımız oldu belki ama Türkiye’de bütün bu kazanımların temeli aslında istikrarda yatıyor. Ekonomik istikrar, siyasi istikrar, demokratik istikrar seçim sonucunda aksama olmasıyla birlikte istikrarda eksiklik ortaya çıkacak kanaati oluştu. Yıllardır başını göstermeyen terör ininden çıktı, çok sayıda evladımızı şehit etti ve buradan vatanları uğruna bu bayrağı dik tutmak için milletimiz için devletimiz için şehit olan bu kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun.

salon

seramoni

MERT CİN/ ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

bayram hediyesi

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler