GündemManşet

Paçavra AKİT’ten Sarıyer’de 10 Kasım provokasyonu!

10-kasim-akit2

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Meydanı’nda bugün düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni sırasında sözde dinci AKİT Televizyonu muhabirleri, çirkin ve küstah bir tahrike imza attı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Anıtkabir Maketi önünde çekim yapmak isteyen ve vatandaşlara “Bizim peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) sizin ki Atatürk mü” diye sormaya çalışan AKİTçiler, kendilerine röportaj vermek istemeyen Belediye Başkanı Şükrü Genç’i de konuşmaları ve tavırlarıyla tahrik etmeye kalkıştı.

KABE MAKETİ İLE ANITKABİR’İ KIYASLAMAK İSTEDİLER

foto4

Sarıyer Meydanı’nda vatandaşları tahrik edici üslup kullanarak insanlarla sokak röportajları yapmaya çalışan AKİT’çiler, Üsküdar Belediyesi tarafından ilçe meydanına kurulan ve büyük tepki çeken Kabe maketi ile Sarıyer Belediyesi’nin kurduğu Anıtkabir maketini kıyaslamaya yeltendi. Vatandaşlar AKİTçiler’in “Dini değerlerle milli değerleri çatıştırmak istemesine” tepki gösterdi. Belediye Basın Danışmanı Cengiz Kahraman; “Elhamdüllillah hepimiz müslümanız, buraya gelip insanları tahrik ederek bir yere varamazsınız” diyerek sözde muhabirlere tepki gösterdi. Meydanda bulunan vatandaşlar ve belediye görevlilerinin tahriklere kapılmadan Akitçiler’i kendi hallerine bırakmaları ise dikkat çekti.

foto1foto2

SABAH SABAH ATATÜRK’E HAKARET ETTİLER

Öte yandan sözde dinci AKİT Televizyonu, 10 Kasım dolayısıyla yaptıkları yayında sık sık Atatürk’e hakaret içeren yayınlara yer verdiler. Akitçiler, “ZULÜM 1938’DE SON BULDU” diyerek Atatürk’e saygısızlıkta bir ilke imza attılarç

salihbayraktar2-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir