GündemManşet Altı

AKP’den Bayram mesajı

Akp İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanının mesajı şöyle:

“Baştan sona rahmet ve merhamet ikliminden ibaret olan bir Ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Tuttuğumuz oruçlar, birlikte paylaştığımız iftar ve sahur sofraları, yoğunlaştığımız ibadet, tefekkür ve muhasebesiyle Ramazan hepimize çok şey kattı. Yılın en uzun günlerine denk gelmesine rağmen insanlarımız Ramazan’ı her zaman olduğu gibi yine sevinçle, hasretle karşıladı. Kardeşlikle, merhametle, sevgiyle ve irfan meclisleriyle misafirperverliğin hakkını verdi ve mübarek Ramazan’ı uğurladı. Şimdi Ramazanı elden geldiğince değerlendirmiş olmanın huzuruna bayrama erişmiş olmanın mutluluk ve sevincini de eklediğimiz günleri idrak ediyoruz..

Bayramlarımız, kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu, kardeşlik ve millet olma bilincinin kuvvetlendiği, en özel günlerdir. Bizi millet olarak güçlü kılan en önemli husus, insanı merkeze alan, rahmet, merhamet ve sevgiyle özdeşleşmiş medeniyetimizin bizi birbirimize bağlayıp kardeş kılması, ortak paydalarımızın gönüllerimizi aynı duygularda buluşturmasıdır.

Bayramlar özel bir sevincin, imani bir neşenin, kardeşliği buram buram yaşatan bir coşkunun, sevmenin ve sevindirmenin, buluşmanın ve kucaklaşmanın günleridir. Bayram günlerinde başta büyüklerimiz olmak üzere, akrabalarımızı, hastalarımızı, dostlarımızı, komşularımızı, kimsesizleri ziyaret ederek onların gönüllerini almalı, çocukları sevindirmeyi de unutmamalıyız.

Bu bayram da sevinçlerimize eşlik eden hüzünlerimiz var. Kardeş coğrafyalarda yaşanan zulüm ve acılar, akan kanlar, süren kavgalar, çatışmaların tetiklediği mahrumiyet ve mağduriyetler gönüllerimizi derinden yaralıyor. Bu kardeşlerimizi de dualarımızda unutmamak bizim için bir görev ve sorumluluktur.

Bizi biz yapan, millet yapan temel değerlerimize sahip çıktığımız, gönlümüzü medeniyetimizin ışıklarıyla donattığımız ve kendi kültür köklerimize yaslanıp geleceği kucaklayabildiğimiz sürece, yarınlarımıza güvenle bakmamamız için hiç bir neden yoktur. Bu bayram vesilesiyle bir kere daha, bütün farklılıklarımızla birlikte ve farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu asla unutmadan “millet” olmanın bütün güzelliğini yaşamalı, yaşatmalı, hissetmeli, hissettirmeliyiz. Ülkemizin, demokrasimizin ve kardeşliğimizin kıymetini bilip kardeşlik bağlarımıza zarar verecek, sorumsuz söylem, eylem ve davranışlardan kaçınmalıyız. Ayrılık yaratarak aramıza nifak tohumları sokmak isteyenlere karşı her zaman teyakkuz halinde olmalıyız. Önce kardeşliğimiz, önce milletimiz, önce ülkemiz duyarlılığı içinde kenetlenmeli, ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeli, bu güzel ülkenin medeniyet köklerine yaraşır bir şahlanışla büyük hedeflerle buluşması için var gücümüzle çalışmalıyız. Asla umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmamalı, birbirimize daha çok umut, daha çok heyecan, daha güçlü bir motivasyon vermek için bayramların en güzel fırsatları sunduğunu unutmamalıyız. Ramazanda büyük bir ivme kazandırdığımız; “gariplerle, yoksullarla, muhtaçlarla, uzak veya yakın komşularla paylaşma ve dayanışma ruhu”nu, yılın 11 ayında da aynı dikkatle sürdürmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ailelerimiz, hastanelerde çare bekleyen hasta kardeşlerimiz ve yürekleri bayram sevinciyle dolu çocuklarımız olmak üzere İstanbulluların ve bütün yurttaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten duygularla tebrik ediyorum. Bayrama erişememiş kardeşlerime Allahtan sonsuz rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum. Ramazan Bayramının İstanbulumuza ve Türkiyemize daha fazla huzur, kardeşlik, mutluluk ve aydınlık getirmesini temenni ediyorum. Başta Filistin, Doğu Türkistan, Suriye ve Mısır olmak üzere, yeryüzünün değişik yörelerinde mazlumiyet, mahrumiyet ve mağduriyet içinde bulunan tüm kardeşlerimizin de bayramını tebrik ediyor, ferahlık ve kurtuluşa vesilesi olmasını diliyorum.

Bayramımız mübarek olsun.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir