GündemManşet

AKŞAM’a çifte yalanlama! Başkan Şükrü Genç ve Yardımcısı Mustafa Tok’tan “İşçileri köle gibi çalıştırdılar” haberine çok sert tepki!

sukru-genc-mustafa-tok10

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen AKŞAM’ın bugün yayınladığı, Sarıyer Belediyesi’ni hedef alan “İşçileri köle gibi çalıştırdılar” başlıklı haberine belediyen çok sert tepki geldi. Sarıyer Belediyesi’nde çalışan işçilere hiç izin kullandırılmadığı ve işçilerin köle gibi çalıştırıldığı yönünde haber yapan AKŞAM’a tepki gösteren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu tür haberlerin kamuoyunda yanlış algı oluşturmayı amaçladığını belirtti. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘ya konuşan Başkan Genç, “Belediyemizde çalışan işçilerimizin tüm sosyal hakları güvence altındadır ve işçilerimizin haklarının savunucusu olmaya devam edeceğiz. İşçiler bizim baş tacımız” diye konuştu.

MUSTAFA TOK; “İŞÇİLERİMİZE VERDİĞİMİZ DEĞERİ HERKES BİLİYOR”

aksam-sariyer-belediyesi1

Gazetemize konuşan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tok ise Sayıştay tarafından hazırlanan raporlarda belediyeye yönelik bir eksikliğinin bulunamadığını ve işçilerin hakları konusunda tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü söyledi. 1997 yılından beri Sarıyer Belediyesi’nde çalışan bazı işçilerin kendilerinden önceki dönemlerde izin kullanmamış gibi gösterildiğini ifade eden Tok şöyle konuştu; “Daha önceki dönemlerde belediyedeki işçilerin izinlerine ilişkin dosyalar çok sağlıklı olarak muhafaza edilememiş. İzin kullandıkları halde bazı yanlışlıklar yapılmış ve aynı kişiler izin kullanmamış gibi kaydedilmiş. Biz belediyeyi devraldıktan sonra bu konularda titiz bir çalışma başlattık, yanlış uygulamaların tamamına dur dedik. İzin tutanakları ve dosyaların çok daha düzenli tutulması için müdürlükleri ve ilgili birimleri uyardık. Sayıştay da bizim bu uyarılarımızı görerek bu konuda bir rapor düzenlemiş. Bizim bu konudaki iyi niyetimizi ve titiz çalışmamızı görerek bizi suçlamadan bir tespitte bulunmuş. Geçmişte hafta sonları 3 saat çalışıp yüksek mesailer alan işçiler olmuş, bizim dönemimizde bunlara izin vermedik. Belediyemizin mali disiplin içerisinde işletilebilmesi için işçilerimizin tüm haklarını koruyarak ve belediyemize fazladan maliyet çıkarmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AKŞAM’da yayınlanan haber doğru bir haber değildir. Bizim işçilerimize verdiğimiz değeri herkes bilir. Tüm işçiler, izinlerini zamanında kullanmaktadırlar” dedi.

hayri-inonu10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir