GündemManşet Altı

Başkan Şükrü Genç İstinye Anadolu Lisesinde projeleri anlattı

istinyeanadolu (1)

Gelecek Benim Ben Geleceğim’ projesi kapsamında Sarıyer Belediyesi tarafından okullarda yapılan çalışmaları inceleyen, öğrenci ve öğretmenlerin görüşlerini dinleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu kez İstinye Anadolu Lisesi’ndeydi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, düzenli olarak yaptığı okul ziyaretlerine İstinye Anadolu Lisesi ile devam etti. Okulun konferans salonunda Okul Müdürü Hidayet Şentürk, Okul Aile Birliği Başkanı Bilal Başpınar, Darüşşafaka Mahalle Muhtarı Hüseyin Sarıuçak ve Öğrenci Meclis Başkanı Ece Tan ile öğrencilerin karşısına geçen Başkan Genç, eğitim için yaptıkları hizmetlerin yanında neler yapılabileceğini, belediye, okul ve öğrenci işbirliğiyle nelerin üstesinden gelinebileceğini anlattı.

istinyeanadolu (2)

Başkan Genç: Bir ülkenin kalkınmışlığı, eğitim seviyesinin kalitesiyle ölçülür

İstinye Anadolu Lisesi’nin çok zor şartlar altında eğitim verdiğini yakından bildiğini söyleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, okulların yetki alanlarında olmamasının bu soruna duyarsız kalmalarını gerektirmediğini de sözlerine ekledi. Sağlıklı bir eğitimin toplum sağlığını direkt etkilediğini, dolayısıyla da ülke geleceği için önemli olduğunu vurgulayan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir ülkede yüksek ve lüks binaların olması veya insanların cebinde son model cep telefonlarının olması o toplumun kalkınmışlığını göstermez. Kalkınmışlık, eğitim seviyesinin kalitesiyle ölçülür. Eğer okullardaki eğitim yetersiz ise bunun sorumlusu siz öğrenci veya öğretmenleriniz değil, biz yöneticileriz. Bizim bu sorunlara karşı “Birşey yapamayız” deme lüksümüz ve hakkımız yoktur. Gelin, hep birlikte bir söz verelim ve önümüze 10 yıllık bir süreç koyup bir destan yazalım. Gelin, hep birlikte bir karar verip İstinye Anadolu Lisesini “Pilot Okul” yapalım ve ayağa kaldıralım.”

istinyeanadolu (3)

Öğretmenlerden, Başkan Genç ve çalışma arkadaşlarına teşekkür plaketi

Konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerin birebir söz alarak duygu ve düşüncelerini paylaştıkları sohbetin ardından Başkan Şükrü Genç, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Erdem, Sevgi Atalay, Semra Kartal, Gökan Zeybek ve Mustafa Tok için hazırlanan plaketler takdim edildi. Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve Birim Müdürlerinin de katıldığı ziyaretin ardından Okul Aile Birliği tarafından öğretmenler odasında hazırlanan kahvaltı programına geçildi. Burada da görüşlerini dile getiren öğretmenlere Sarıyer Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü hatırası olarak birer armağan takdim edildi.

istinyeanadolu (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir